Szpital w Przasnyszu w stanie podwyższonej gotowości. Odwołano odwiedziny.

W związku ze wzrostem zagrożenia epidemiologicznego Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu ma obowiązek  pozostawania w stanie podwyższonej gotowości. Wprowadzono zakaz odwiedzin, odwołano rodzinne porody. Szpital posiada środki ochrony indywidualnej, ale nie jest to wystarczająca ilość, dlatego wnioskuje do Ministerstwa Zdrowia o uruchomienie rezerw strategicznych. Dyrekcja apeluje o niezgłaszanie się na planowe wizyty z infekcjami dróg oddechowych.

 

Jak poinformowała rzecznik szpitala Anna Marchewka – Wojewoda Mazowiecki 28.02.2020 r. nałożył na Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu obowiązek  pozostawania w stanie podwyższonej gotowości. W związku z tym zorganizowano w obiekcie szpitala wydzielony obszar z 2 izolatkami dla pacjentów  z podejrzeniem występowania symptomów koronawirusa. Razem z pomieszczeniem — izolatką znajdującą w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym posiadamy 3 stanowiska dla pacjentów wymagających izolacji, do czasu przetransportowania do oddziału zakaźnego. Mamy wyznaczony personel medyczny, który będzie sprawował opieką nad pacjentami wymagającymi izolacji, a także personel sprzątający — informuje przedstawicielka placówki.

5.03.2020 r. szpital uruchomił stanowisko wstępnej segregacji pacjentów zgłaszających się do szpitalnego oddziału ratunkowego, izby przyjęć oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, a od dziś segregację przechodzą wszyscy pacjenci wchodzący do szpitala wejściem głównym.

W związku ze zwiększoną zachorowalnością na choroby infekcyjne dróg oddechowych od 17.02.2020 r. wprowadzono zakaz odwiedzin pacjentów oraz nie odbywają się porody rodzinne.

Niewystarczająca ilość maseczek i ubrań ochronnych?

Szpital posiada środki ochrony indywidualnej, które zużywają się w  naturalny sposób i nie jest to wystarczająca ilość. Celem zabezpieczenia środków ochrony indywidualnej działamy dwutorowo. Po pierwsze wystąpiliśmy z wnioskiem do Ministerstwa Zdrowia o udostępnienie rezerw strategicznych środków ochrony indywidualnej przed czynnikami biologicznymi. Po drugie zawnioskowaliśmy do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego  o dofinansowanie zakupu tego typu środków, które  otrzymamy za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Przasnyszu — mówi rzecznik szpitala.

Jednocześnie Dyrekcja SP ZZOZ w Przasnyszu apeluje do pacjentów, za pośrednictwem portalu Infoprzasnysz.com, o niezgłaszanie się na planowe wizyty do poradni specjalistycznych i pracowni diagnostycznych z infekcjami górnych dróg oddechowych. Prosimy o kontakt telefoniczny do rejestracji poradni/pracowni w celu zmiany terminu wizyty lekarskiej lub badania — apeluje Anna Marchewka Rzecznik Prasowy SP ZZOZ w Przasnyszu.

 

M. Jabłońska


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Waldi
Waldi
10 miesięcy temu

powinni caly zamknac