Szpital w Przasnyszu powraca do planowych zabiegów. Wojewoda Mazowiecki zmniejszył liczbę łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19.

Przasnyski szpital przez kilka ostatnich miesięcy funkcjonował w ograniczonym zakresie, co wynikało z decyzji Wojewody Mazowieckiego nakładającej obowiązek wydzielania w podmiocie łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Wyraźny spadek transmisji wirusa spowodował, że szpital podlegający powiatowi przasnyskiemu stopniowo zaczyna powracać do standardowego leczenia.

 

Placówka w Przasnyszu do tej pory udzielała pomocy chorym na COVID-19, zapewniając ponad 90 łóżek osobom z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 8 łóżek intensywnej terapii. Odział psychiatryczny również został wyznaczony do realizacji świadczeń opieki zdrowotnej na rzecz pacjentów z potwierdzonym zakażeniem, nierzadko lecząc osoby z całej Polski.

Dedykowanie tak wielu łóżek chorym na COVID-19 powodowało, że  pacjenci zgłaszający się do przasnyskiej placówki, w razie konieczności, byli kierowani do właściwych szpitali w sąsiedztwie (Ostrołęka, Ciechanów, Maków Mazowiecki, Mława).

Mimo częściowego ograniczenia dostępności szpitala dla pacjentów nie zakażonych wirusem SARS-CoV-2 udało się zachować ciągłość pracy poradni specjalistycznych (niektóre udzielały pomocy w formie teleporad), przychodni zdrowia, pracowni diagnostycznych, działu rehabilitacji, oddziału położniczo-ginekologicznego, pediatrycznego, okulistycznego oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Działała również Nocna i Świąteczna Pomoc Lekarska.

Znaczny spadek zakażeń spowodował, że szpital w Przasnyszu powoli zaczyna wracać do normalności.

– Zgodnie z ostatnią Decyzją Wojewody Mazowieckiego, SP ZZOZ w Przasnyszu polecono  modyfikację zakresu realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem  COVID-19. Zmiana polega na zmniejszeniu liczby łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 do 58 (w tym: 4 łóżka intensywnej terapii) oraz na redukcji liczby łóżek do 3, dla pacjentów z podejrzeniem zakażania SARS-CoV-2
– poinformował nas dyrektor przasnyskiego szpitala Grzegorz Magnuszewski.

Przasnyski szpital z dniem 28 grudnia 2020r. ograniczył liczbę łóżek „covidowych”. Na Oddziale Chorób Wewnętrznych dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 zapewniono 44 łóżka oraz 3 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2. Szpital musiał także zapewnić 10 łóżek „covidowych” na Oddziale Rehabilitacyjnym z  Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej oraz 4 łóżka intensywnej terapii dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS CoV-2 na Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii. Bez zmian pozostaje realizacja świadczeń opieki zdrowotnej na rzecz pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS CoV-2 w zakresie psychiatrii.

– Wobec powyższego, pragnę poinformować, iż z  dniem  11 stycznia 2021 r. rozpoczynamy  stopniowy powrót do realizacji planowych zabiegów w SP ZZOZ w Przasnyszu – usłyszeliśmy zapowiedź dyrektora placówki.

Dalsze informacje dotyczące udostępniania poszczególnych oddziałów dla planowego leczenia podamy w przyszłym tygodniu.

 

M. Jabłońska


 

guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xcx
xcx
14 dni temu

Proszę otworzyć POZ.

Becia
Becia
14 dni temu

Wczoraj z sor odesłano mnie z kwitkiem, a lekarz nawet nie zszedł, żeby zobaczyć co się dzieje tylko kazał do siebie zadzwonić i powiedział,, no i co ja na to poradzę? ” tak leczy nasza przasnyska służba zdrowia😠😠😠czy to lekarz rodzinny czy sor to i tak teleporada

Ja znajoma
Ja znajoma
14 dni temu
odpowiada  Becia

To prawda tylko covidowcy mogą się leczyć, reszta społeczności ma być zdrowa Lekarze rodzinni też nie leczą, jak uda się dodzwonić to już nie ma miejsca odpowiadają Chora ta nasza służba zdrowia

Mieszkanka
Mieszkanka
13 dni temu

Może czas poruszyć temat pensji pielęgniarskich w tym szpitalu…

xcx
xcx
12 dni temu
odpowiada  Mieszkanka

Za dużo czy akurat.

gosia@amorki,pl
gosia@amorki,pl
12 dni temu
odpowiada  Mieszkanka

i może salowych tez temat poruszyc?Jak pielegniarki spia to kto czuwa?mam nadzieję i wiarę w dyrekcję i sprawiedliwosć……:) pozdro