SZPITAL PRIORYTETEM POWIATU…

27 lipca br. starosta Zenon Szczepankowski oraz dyr. szpitala Jerzy Sadowski spotkali się w gabinecie starosty z posłanką PiS Anną Cicholską aby omówić przyszłość tych oddziałów w przasnyskim szpitalu, które nie znalazły się w sieci. Oddziały wprawdzie mają obietnicę przedłużenia dotychczasowych kontraktów o pół roku, ale co dalej?

Pani Poseł obiecała, że z całym zaangażowaniem wstawi się zarówno w Ministerstwie Zdrowia, jak i NFZ za przasnyskim szpitalem, który jest wyjątkowo dobrze zarządzany i wyjątkowo dobrze wyposażony. Problem uwzględnienia w sieci tylko podstawowych oddziałów w szpitalach powiatowych dotyczy całej Polski i szpital przasnyski nie jest tu wyjątkiem. Rząd na pewno uruchomi rezerwy, aby przedłużyć kontrakty na te oddziały we wszystkich szpitalach powiatowych – powiedziała Pani Poseł.

Pan starosta podziękował Pani Poseł za dotychczasową walkę o przasnyski szpital. Prosił jednakże o zainicjowanie zmiany ustawy o lecznictwie szpitalnym tak, aby tak dobrze działające oddziały jak okulistyka, urologia czy psychiatria w Przasnyszu mogły być systemowo umocowane w sieci i nie czuły, co jakiś czas, niepewności co do swojego istnienia, bo to nie sprzyja ani stabilizacji kadrowej, ani pozyskiwaniu funduszy unijnych na unowocześnienie wyposażenia, które wymaga ciągłych nakładów.

Pani Poseł powiedziała, że ceni sobie takie merytoryczne rozmowy z samorządowcami, gdyż samorząd zna od środka i chciałaby pomóc w samorządowych problemach każdemu staroście, burmistrzowi czy wójtowi niezależnie od opcji politycznej.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments