Szlachetna paczka

Projekt Szlachetna Paczka  

Stowarzyszenie „WIOSNA” organizuje XII edycję ogólnopolskiego projektu SZLACHETNA PACZKA, którego celem jest świąteczna pomoc dla potrzebujących rodzin.

Cechą wyróżniającą organizację jest sposób działania, który polega na przygotowaniu profesjonalnych mechanizmów pomocowych zamiast samodzielnego udzielania pomocy. Dzięki temu, w pomoc potrzebującym bezpośrednio angażują się całe grupy społeczne: managerowie i pracownicy firm, rodziny i grupy znajomych, szkoły oraz studenci. Zgodnie z zasadą projektu, paczki przygotowują darczyńcy, którzy pomagają wybranej rodzinie w swoim mieście, znając ją tylko i wyłącznie z relacji wolontariusza.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Rafał Batkowski wyraził poparcie dla projektu SZLACHETNA PACZKA

Harmonogram projektu SZLACHETNA PACZKA

  • 17 listopada – otwarcie bazy z opisami sytuacji rodzin, z której darczyńcy mogą wybrać rodziny i przygotować dla nich paczkę. W tym dniu ruszyła Kampania Darczyńców. W czasie tej kampanii organizatorzy starają się zaprosić jak najwięcej osób do włączenia się w projekt  poprzez zrobienie paczek dla potrzebujących oraz do wsparcia finansowego, które pozwoli na zrealizowanie projektu w przyszłym roku.
  • 8-9 grudnia – finał projektu SZLACHETNA PACZKA – weekend paczkowych cudów! W całej Polsce, w magazynach SZLACHETNEJ PACZKI spotykają się wolontariusze i darczyńcy. Nieznajomi rozmawiają jak przyjaciele i piją razem herbatę! Wolontariusze zawożą paczki przygotowane przez darczyńców do potrzebujących. Paczki są odpowiedzią na konkretne potrzeby rodzin. Wolontariusze tworzą relację z wręczenia paczek i spotkań z rodziną i wysyłają je do darczyńców. Taka relacja to prawdziwy prezent!

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej projektu:

www.szlachetnapaczka.pl

www.Facebook.com/szlachetnapaczka

Informacje z KWP Radom.

 

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.