Szkoły w gminie Przasnysz nadal zamknięte.

Grażyna Wróblewska, wójt gminy Przasnysz poinformowała, że po konsultacjach dyrektorów placówek oświatowych z rodzicami, szkoły nadal pozostaną zamknięte.

 

W trzeci etapie odmrażania gospodarki minister Dariusz Piontkowski poinformował o możliwości otwarcia, od 25 maja, szkół podstawowych dla klas I – III. Gmina Przasnysz postanowiła jednak nie otwierać swoich placówek.

– Informuję, że po rozpoznaniu przez dyrektorów szkół sytuacji wśród rodziców i opiekunów uczniów, nie wpłynęły deklaracje wyrażające chęć udziału uczniów w tych zajęciach. Wobec powyższego, wspólnie z dyrektorami szkół, została podjęta decyzja o nieotwieraniu szkół na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze od 25.05.2020r. Od 25 maja 2020r. uczniowie klasy VIII mogą korzystać z konsultacji w szkołach podstawowych. Od 1 czerwca konsultacje takie przewidziane będą dla wszystkich uczniów naszych szkół – poinformowała Grażyna Wróblewska, wójt gminy Przasnysz.

Każde konsultacje należy zgłaszać wcześniej do swoich wychowawców.

– Ze względu na reżim sanitarny i ograniczenia co do liczby osób przebywających w szkole, na konsultacje należy wcześniej zgłosić ucznia do dyrektora szkoły. Informujemy także, że z uwagi na brak zgłoszeń przez rodziców o potrzebie oddania dziecka pod opiekę szkoły, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i punkty przedszkolne pozostają dalej zamknięte. O ewentualnej możliwości otwarcia szkół na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w szkołach podstawowych, oddziałach przedszkolnych i punktach przedszkolnych będziemy informować na bieżąco – dodała wójt.

 

w.b.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments