Szkolne spotkania w Bogatem

W ostatnim tygodniu listopada Zespół Szkół w Bogatem przeżywał prawdziwy najazd gości. W szkolne mury zawitała m.in. Teresa Kaczorowska, znawczyni dziejów Józefa Narzymskiego, ostatniego właściciela majątku Bogate w XIX wieku, a  także grupa organizatorów konkursu literacko-plastycznego z PCK.

Teresa Kaczorowska, choć na stałe mieszka w Ciechanowie, ostatnio często gości w Bogatem. Dzieje się tak dlatego, że gmina Przasnysz od pewnego czasu przywraca do zbiorowej pamięci postać Józefa Narzymskiego – utalentowanego literata i gorącego patrioty, członka Rządu Narodowego z okresu powstania styczniowego. Sama pani Teresa natomiast jest badaczką literatury i od dłuższego już czasu pochyla się nad tą mało jeszcze znaną postacią. Stąd też mogła opowiedzieć młodzieży gimnazjalnej wiele ciekawych historii związanych z nowym patronem Gminnej Biblioteki Publicznej.

Tego samego dnia w szkole odbył się konkurs literacko-plastyczny „Opowiadania ze znakiem zapytania”, z udziałem przedstawicieli Polskiego Czerwonego Krzyża, stacji Sanepidu, wydziału oświaty przasnyskiego starostwa i Koła Miłośników Sztuki TARAS.

Obecni na spotkaniu reprezentanci rozmaitych instytucji zachęcali uczniów do wzięcia udziału w konkursie na temat profilaktyki ochrony zdrowia i pracy służby zdrowia, higieny życia i zagrożeń płynących z niewłaściwego zachowania i nieodpowiedniego zażywania środków farmakologicznych przez dzieci.

Oto kilka fotografii ze szkolnych uroczystości.Urząd Gminy Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments