Szkolne Jasełka w przasnyskiej „Jedynce”

19 grudnia 2013 roku nasza Szkoła zamieniła się w miasteczko Świąt Bożego Narodzenia. Od rana zabiegani i rodzice i dzieci, by dobrze przeżyć ten świąteczny czas. Nadszedł moment szczególny – Szkolne Jasełka. Dzieci z klas V od kilku tygodni przygotowywały się, by wszystkim przybliżyć klimat Świąt. Bo w świętach najważniejszy jest Pan Jezus, który zawsze chce być w naszych sercach. On chce te serca przemieniać jak serca: Frani, Czesi, Stasi i mamy – Pani Czajkowskiej (bohaterów jasełek).

 

Pełne wzruszeń sceny sprawiały, że nasi widzowie bardzo przeżywali wydarzenia z życia jasełkowych bohaterów. Ale kolędy w wykonaniu scholki parafialnej i chóru szkolnego przy wtórze gitarowych melodii sprawiały, że w sercach rodziła się nadzieja, iż wszystko w tej historii dobrze się zakończy.

Na koniec dzieci złożyły wszystkim życzenia:

Boże Narodzenie to cudowny czas. Wszyscy już czekają na choinki blask. Na jej świeży zapach i kolorów moc. Na tę pierwszą gwiazdką w wigilijną noc…

Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń, że może z niej uczynić Betlejem. Każdy z nas ma na tyle ciepłe serce, że może przyjąć nowo narodzoną miłość. Do tego wystarczy tylko wiara, a nadzieja i miłość przyjdzie sama.

Niech Dziecię Jezus zagości w Waszych sercach z miłością przyjęty. Niech pomoże przemienić smutek w radość a łzę zamieni w uśmiech!

Życzymy Wam wszystkim: Wesołych Świąt!Szkoła Podstawowa Nr 1 w Przasnyszu


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments