Sześciu nietrzeźwych kierujących. Wśród nich 87-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego i dwóch rowerzystów z Ukrainy.

Kolejny weekend w tym roku nie obył się bez nietrzeźwych kierujących. Policjanci łącznie zatrzymali aż sześciu nietrzeźwych kierujących.

W sobotę około godz. 10:54 w miejscowości Szlasy Bure 87 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego kierował pojazdem marki Daewoo po drodze publicznej będąc w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Fiat. Badanie wykazało 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zostały zatrzymane prawo jazdy oraz sporządzono dokumentację do wniosku o ukaranie.

W niedzielę około godz. 02:18 w miejscowości Sypniewo 19-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, kierował pojazdem marki VW Golf będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,10mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

W niedzielę około godz. 03:56 w miejscowości Sypniewo 24-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu przasnyskiego, kierował pojazdem marki Ford Focus będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,13 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

W niedzielę około godz. 08:58 w miejscowości Karniewo 39-letni mieszkaniec Ukrainy kierował rowerem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,66 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielę około godz. 09:40 w miejscowości Karniewo 32-letni mieszkaniec Ukrainy kierował rowerem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,86 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielę około godz. 11:45 w miejscowości Romanowo 29-letni mężczyzna mieszkaniec powiatu makowskiego kierował pojazdem marki Audi będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,31 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Szanowni Państwo! W związku z licznymi, powtarzającymi się w ostatnim czasie przypadkami kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu apelujemy do Państwa o zachowanie zdrowego rozsądku.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg.

Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do niedopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych.


Źródło KPP Maków Maz.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments