Szachowy sprawdzian w Bogatem

W połowie miesiąca w hali sportowej przy Zespole Szkół w Bogatem odbyła się bardzo ważna, choć nietypowa jak dla naszej gminy impreza rekreacyjna. Właśnie tu już po raz dwunasty zorganizowano Turniej Szachowy – Memoriał Haliny Stusińskiej.

Zawody zostały zorganizowane przez Zespół Szkół w Bogatem, przy współpracy Klubu Szachowego CKKF Promyk. Ich celem było uczczenie pamięci przedwcześnie zmarłej szachistki i nauczycielki – Haliny Stusińskiej. Fundatorem nagród był Urząd Gminy w Przasnyszu oraz Powiatowe Starostwo w Przasnyszu.

Turniej został rozegrany według przepisów gry dla szachów szybkich. Sędzią głównym był Marian Rutkowski.  W zawodach wziął udział ponadto wielokrotny sędzia szachowy Tadeusz Nycz, co tylko zwiększyło prestiż organizowanej imprezy sportowej.

Zawody spotkały się ze sporym zainteresowaniem nie tylko starszych miłośników tej królewskiej gry. Łącznie w turnieju wzięło udział 30 zawodników w wieku od 8 do 15 lat i 5 seniorów. Co istotne także, dla wszystkich uczestników udało się przygotować pamiątkowe dyplomy, natomiast troje najlepszych szachistów z każdej kategorii wiekowej otrzymało nagrody rzeczowe. Nagrody ufundowane zostały również dla czterech najlepszych dziewcząt.


Sprawdź również

Gmina Krzynowłoga Mała modernizuje drogę ze środków Urzędu Marszałkowskiego

Dzięki pozyskanej dotacji ze środków Marszałka Województwa Mazowieckiego udało się nam wyremontować znaczny fragment drogi …