Szachowy sprawdzian w Bogatem

W połowie miesiąca w hali sportowej przy Zespole Szkół w Bogatem odbyła się bardzo ważna, choć nietypowa jak dla naszej gminy impreza rekreacyjna. Właśnie tu już po raz dwunasty zorganizowano Turniej Szachowy – Memoriał Haliny Stusińskiej.

Zawody zostały zorganizowane przez Zespół Szkół w Bogatem, przy współpracy Klubu Szachowego CKKF Promyk. Ich celem było uczczenie pamięci przedwcześnie zmarłej szachistki i nauczycielki – Haliny Stusińskiej. Fundatorem nagród był Urząd Gminy w Przasnyszu oraz Powiatowe Starostwo w Przasnyszu.

Turniej został rozegrany według przepisów gry dla szachów szybkich. Sędzią głównym był Marian Rutkowski.  W zawodach wziął udział ponadto wielokrotny sędzia szachowy Tadeusz Nycz, co tylko zwiększyło prestiż organizowanej imprezy sportowej.

Zawody spotkały się ze sporym zainteresowaniem nie tylko starszych miłośników tej królewskiej gry. Łącznie w turnieju wzięło udział 30 zawodników w wieku od 8 do 15 lat i 5 seniorów. Co istotne także, dla wszystkich uczestników udało się przygotować pamiątkowe dyplomy, natomiast troje najlepszych szachistów z każdej kategorii wiekowej otrzymało nagrody rzeczowe. Nagrody ufundowane zostały również dla czterech najlepszych dziewcząt.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments