Sylwetki wyróżnionych rolników z gminy Przasnysz – Gospodarstwo Rolne Monika i Tomasz Pawłowscy.

Kontynuujemy prezentację sylwetek wyróżnionych, podczas gali „XXX Lat Wolności”, przedsiębiorców i rolników. Czas na kolejne gospodarstwo z gminy Przasnysz -Monika i Tomasz Pawłowscy. Serdecznie gratulujemy!

Tomasz Pawłowski gospodarstwo odziedziczył po rodzicach w marcu 2011. Wówczas powierzchnia gospodarstwa wynosiła 22 ha, a obsada trzody liczyła ok. 10 szt. loch w cyklu zamkniętym. Po przejęciu gospodarstwa w 2011 roku przebudowany i rozbudowany został budynek garażu do pow. 170 m2 z przeznaczeniem na cele składowe. W 2012 roku przebudowie i rozbudowie poddany został budynek oboro-stodoły, z powierzchni 336 m2 powiększony został do ok 660 m2 i nastąpiło powiększanie stada loch do liczby ok. 55, które również użytkowane były w tak zwanym cyklu zamkniętym z 3 tygodniowym cyklem porodowym. W 2014 roku wybudowany został nowy garaż na maszyny z konstrukcji stalowej o pow. 250 m2. W 2015 roku budynek chlewni rozbudowany został o kolejne 100 m2, które pozwoliły na odchowanie wszystkich tuczników w jednym budynku. Roczna produkcja wynosi obecnie ok. 1100 szt. tuczników, plus własna produkcja loszek remontowych. W 2016 wybudowany został magazyn składowania i produkcji pasz o pow. 100 m2.

Zmianie uległ również park maszynowy, praktycznie wszystkie maszyny oprócz kombajnu zbożowego zostały w tym czasie wymienione. Aktualna powierzchnia gospodarstwa wynosi ok. 30 ha własnych, a ogólna powierzchnia upraw z gruntami dzierżawionymi to ok. 50 ha.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

1
Skomentuj artykuł

avatar
1 Liczba wątków
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętsze tematy
1 Comment authors
Anna Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Anna
Gość
Anna

Takie wspaniałe, nowoczesne gospodarstwo, tylko pogratulować. Szkoda, że odkąd pan Tomasz zaczął powiększać stado świń, to sasiedzi okien nie mogą otwierać.