Sylwestrowa noc na Mazowszu

Według szacunkowych danych Policji na zorganizowanych imprezach sylwestrowych, które odbywały się na głównych ulicach, placach i rynkach miast województwa bawiło się blisko 9 tysięcy osób. Najliczniejsze imprezy odbyły się w Radomiu, Ciechanowie, Ostrołęce. Policjanci tej nocy interweniowali łącznie 652 razy, jednak nie odnotowano żadnych przypadków dotyczących niewłaściwego używania fajerwerków czy petard i związanych z tym wypadków.

Według policjantów tegoroczna noc sylwestrowa w województwie Mazowieckim była mimo mnóstwa imprez, dyskotek i spotkań stosunkowo spokojną. Według policyjnych danych na imprezach przygotowanych przez urzędy miast i gmin, które odbywały się na głównych placach i ulicach bawiło się blisko 9 tysięcy osób. Najwięcej w Radomiu — ok. 2000, Ciechanowie — ok. 2000 i Ostrołęce — ok. 1300 osób.

Funkcjonariusze w całym garnizonie interweniowali łącznie 652. Były to różne sytuacje w większości nieróżniące się od codziennej służby. Tej nocy policjanci nie otrzymali też żadnych zgłoszeń dotyczących wypadków związanych z użyciem fajerwerków, rac czy petard.

Niestety, w powiecie szydłowieckim doszło do tragicznego wypadku. 79-Letnia kobieta i jest 42-letni syn zmarli prawdopodobnie na skutek zatrucia tlenkiem węgla.

Na drogach województwa doszło do 7 wypadków, rannych zostało w nich 9 osób. Policjanci zatrzymali też 24-nietrzeźwych kierujących.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/A.L.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments