Święto Niepodległości w Gminie Przasnysz

Obchody Święta Niepodległości w gminie Przasnysz rozpoczęto Mszą Św. w intencji Ojczyzny odprawionej w kościele p.w. Św. Anny w Bogatem, przez ks. proboszcza Cezarego Olzackiego.

          Po Mszy Św. zaprezentowano program słowno-muzyczny poświęcony 95. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W montażu słowno-muzycznym wystąpiła młodzież z Gimnazjum w Bogatem oraz seniorzy z Klubu Seniora w Bogatem. Oprawę muzyczną Mszy Św. zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Bogate. Była to dla wszystkich wzruszająca lekcja patriotyzmu.
Dalsza część uroczystości odbyła się pod pomnikiem pomordowanych w latach 1939-1956, gdzie złożono wiązanki kwiatów i zapalono symboliczne znicze. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych za Ojczyznę. Orkiestra wykonała „Warszawiankę”, odśpiewano Rotę.
Kwiaty złożone zostały również pod Kopcem Kościuszki i pomnikiem upamiętniającym Józefa Narzymskiego.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władzy lokalnej z Panią Wójt Gminy i Przewodniczącym Rady Gminy Przasnysz, radni, sołtysi oraz licznie przybyli mieszkańcy Bogatego i okolic.

Uroczystość zorganizowano w ramach zadania publicznego pn. „Upowszechnianie dziedzictwa kulturowego i tradycji poprzez organizację imprez związanych z rocznicami historycznymi, znanymi postaciami z terenu gminy oraz lokalnymi tradycjami” realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz przy wsparciu finansowym Gminy Przasnysz.


Ilona Bojarska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments