Święto narodowej radości w Krzynowłodze Małej.

Uroczystości pn. „Dumni z polskości”, które odbyły się 20 września w Krzynowłodze Małej, przejdą do historii lokalnej jako jedno z najbardziej oryginalnych i jednocześnie – jedno z najbardziej radosnych świąt patriotycznych. Świętowanych tak, jak na rocznicę odzyskania niepodległości przystało.

Cykl uroczystości kościelnych, późniejszy koncert barda Lecha Makowieckiego, podniosły moment odsłonięcia Alei Chwały składały się na część oficjalną całego wydarzenia. Ale organizatorzy postanowili zorganizować także część piknikową, podczas której nie zabrakło wielu atrakcji dla dzieci. Były konkursy historyczne prowadzone na wesoło, bardzo oryginalne występy sceniczne młodzieży, wreszcie bardzo ciekawy pokaz bractwa rycerskiego z Nidzicy. Wszystko to okraszone wspaniałą pogodą, wyjątkowo ciepłą jak na wrzesień.

Wszystko jest zasługą współpracy na linii szkoły podstawowe – rodzice – władze samorządowe. Porozumienie w organizacji całego przedsięwzięcia pozwoliło osiągnąć organizacyjny sukces i pokazało, że odrobina dobrej woli pozwala osiągać wielkie sukcesy.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments