Święto Misia w Akademii Sukcesu Wonderland

W poniedziałek (25.11.2013r. ) Przedszkole Akademia Sukcesu „Wonderland” wypełniło się po brzegi pluszowymi misiami. A wszystko to z okazji obchodzonego w tym dniu Światowego Dnia Pluszowego Misia. W końcu to już 111 urodziny Misia, a więc było co świętować.

Dzieciom przypomniana została cała historia powstania pluszowego misia i nadania mu imienia Teddy. Nie obyło się też bez przedstawienia sławnych, zresztą łatwo przez dzieci rozpoznawanych, misiów: w tym Puchatka, Colargola, Gumisiów, Yogi’ego (najwięcej problemów było z rozpoznaniem Misia Uszatka).

Wszystkie dzieci świetnie sobie poradziły z układaniem puzzli przedstawiających sławne misie oraz z innymi „niedźwiedziowymi” konkurencjami. Dużo śmiechu było przy przenoszeniu patyczków „niedźwiedzią łapą” (przy użyciu kuchennej rękawicy), zlizywaniu miodu z talerzyków bez pomocy rąk, przeciąganiu liny przez „niedźwiadki”, ciągnięcie garnków miodu, wykonywaniu skoków Puchatka.

Po zapoznaniu się z informacjami na temat życia prawdziwych niedźwiadków i krótkim konkursie na ten temat, dzieci zafundowały swoim pluszakom serię masażyków, uścisków i całusów, wspólnie odśpiewały „100 lat” i zabrały się do pałaszowania urodzinowego tortu w kształcie, a jakże, misia.

Na koniec dnia, po złożeniu przez wszystkie dzieci przyrzeczenia, że będą szanować i dbać o swoje misie, przedszkolakom wręczono dyplomy Prawdziwego Przyjaciela Pluszowego Misia i rozdano kolorowanki z misiem do pokolorowania w domu. Wszystkie przedmioty i misie udały się na zasłużony odpoczynek.Marzena Kwiatkowska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments