Święcenie pól w Bartnikach

W połowie czerwca w Bartnikach odbyła się uroczystość poświęcenia pól. Była to dobra okazja do zaprezentowania tego, jak współpraca między samorządem i lokalną społecznością może procentować udanymi projektami.

Uroczystość zorganizowano z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz, w porozumieniu z sołtys Bartnik – Marzeną Wierzbicką, radną z tutejszego okręgu – Marią Kukawką, członkami klubu „Bartniak” i samymi mieszkańcami wsi. W święceniu pól wzięła udział także wójt Grażyna Wróblewska.

Jak nakazuje tradycja, święcone pola należało najpierw objechać w barwnym korowodzie. Następnie ksiądz proboszcz Andrzej Maciejewski dokonał obrzędowego poświęcenia, po czym odprawił mszę świętą, w której wzięli udział mieszkańcy Bartnik i zaproszeni goście. Po południu natomiast na wszystkich uczestników spotkania czekał poczęstunek oraz liczne konkursy i zabawy przygotowane przez organizatorów.

Święcenie pola w Bartnikach było kolejnym wydarzeniem dofinansowanym z budżetu Gminy Przasnysz w ramach dotacji przyznanej na projekt pt. „Integracja mieszkańców Gminy Przasnysz poprzez cykl imprez rekreacyjno-kulturalnych” realizowany przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz.

 


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...