Świąteczny tydzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu.

Święta już za pasem, a co za tym idzie świąteczne zajęcia z najmłodszymi. W związku z tym w ostatnich dniach Miejską Bibliotekę Publiczną w Przasnyszu odwiedziły dzieci z lokalnych szkół.

Klasa I rozpoczęła serię zajęć zimowych. Po zwiedzeniu budynku oraz zapoznaniu się z zasadami czytelnictwa uczniowie wysłuchali zimowego wiersza. Okazało się również, że każdy z uczestników bardzo lubi zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Kiedy nadszedł czas na pracę plastyczną, dzieci mogły się wykazać zarówno zdolnościami manualnymi jak i plastycznymi wykonując piękne kartki świąteczne.

Dla starszej klasy przygotowano pracę metodą iris folding. Jest to sztuka wykonywania wzorów z kolorowych, nachodzących na siebie pasków papieru w taki sposób, aby środek wzoru tworzył irys – kształt przypominający przysłony fotograficzne. Uczniowie mogli wybrać wzór choinki lub bombki. Technika ta okazała się bardzo intrygująca dla naszych gości, jednocześnie prace które powstały były niezwykłe przede wszystkim ze względu na swoją różnorodność.

Klasa II, która gościła w bibliotece po raz pierwszy, miała okazję poznać nie tylko budynek, ale także bibliotecznego przyjaciela – robota. Photon wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności naszych czasów. Pomaga im rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania i zrozumienie działania czujników, w które jest wyposażony.

red.

Źródło MBP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments