Świąteczny charytatywny koncert kolęd w L.O KEN

20 grudnia w LO im. KEN w Przasnyszu odbył się świąteczny, charytatywny koncert kolęd, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Młodzież, pod opieką opiekuna Krzysztofa Bieńkowskiego, chciała wprowadzić w mury szkoły bożonarodzeniowy nastrój i pomóc potrzebującym. Pieniądze zebrane podczas koncertu zostały przekazane na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Laury i Michałka, dwójki ciężko poparzonych dzieci.

Jury w składzie: Elżbieta Tyniecka, Anna Rafalska, Robert Kozakowski, ks. Robert Kępczyński oceniało wykonawców, wśród których znaleźli się: Zespół JOY (Magdalena Osowska, Łukasz Piotrowski), Natalia Jaworska, Arkadiusz Maćkowski, Sylwia Kakowska, Dagmara Kuskowska, Hubert Koczkodon, Jakub Krzykowski i Adriana Sadowska.

Był to wyjątkowy koncert, gdyż obok tradycyjnych kolęd mogliśmy posłuchać także świątecznego rapu autorstwa Arka Maćkowskiego. Podczas przerw między występami odbywała się licytacja różnych, bardzo ciekawych przedmiotów, jak przykładowo rakietka do tenisa z podpisami dyrekcji, jeden dzień w radiowęźle czy też koloratka ofiarowana przez jednego z księży. Licytacja zapewniła wszystkim ogromną dawkę śmiechu. Sprzedawano też losy w niezwykłej loterii, do której fanty przygotowywali głównie nauczyciele. A można było zdobyć m.in. dzień w radiowęźle szkolnym, nagrody rzeczowe lub „szczęśliwy numerek” zwalniający ze szkolnego odpytywania w jednym dniu. Po burzliwych naradach Jury wyłoniło zwyciężczynię konkursu kolęd – Natalię Jaworską, tuż za nią uplasował się zespół JOY z sąsiedniej szkoły ZSP, a trzecią osobą na podium był Arkadiusz Maćkowski – twórca i wykonawca rap-kolędy.

Koncert był świetnym pomysłem na spędzenie tego ostatniego dnia przesyconego świąteczną atmosferą. Zebranie 2245 zł pokazuje, że uczniowie i nauczyciele LO KEN potrafią po mistrzowsku połączyć doskonałą zabawę wraz z pomocą. Zebraną w ten niezwykły sposób kwotę, po koncercie, odebrała od uczniów i nauczycieli mama poparzonych w wypadku dzieci. Pomoc zostanie przeznaczona na ich leczenie i rehabilitację.


LO KEN


 


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments