Sukcesy zawodników LKS GROM Przasnysz na ogólnopolskim turnieju Bartoszyce Open

Dnia 24 listopada 2013r. został rozegrany ogólnopolski turniej Bartoszyce Open w wyciskaniu sztangi leżąc kobiet i mężczyzn juniorów do 14 i 16 lat oraz seniorów. LKS Grom Przasnysz reprezentowało trzech zawodników: jeden junior do lat 16 i dwóch seniorów.

W zawodach debiutował 15 letni Zbigniew Klimczak. Wystartował on w kategorii Open do lat 16 i z wynikiem 102,5 kg zdobył brązowy medal. Zbyszek specjalizuje się w trójboju siłowym i przygotowuje się na przyszłoroczne Mistrzostwa Polski do lat 16. Jest zdyscyplinowanym i bardzo pracowitym zawodnikiem.

Srebrny medal w kat. wagowej 83kg wywalczył Artur Orzoł. Z wynikiem 180 kg w tej kategorii wagowej uległ aktualnemu rekordziście świata i Mistrzowi Świata Kamilowi Wojciechowskiemu z Suwałk, który zaliczył ciężar o wadze 195 kg. Zawodnik stanął do turnieju przeziębiony, jego wynik mógł być lepszy, stać go na dużo więcej.

Trzecim zawodnikiem z Przasnysza był Piotr Obrębski. W kategorii wagowej do 74 kg zajął 5 miejsce. Zawodnik poczynił duże postępy uzyskując 115 kg.

Start zawodników LKS Grom był udany. Turniej odbył się na bardzo wysokim poziomie. Padło dużo znakomitych wyników, a na starcie stanęło kilku medalistów Mistrzostw Polski, Europy oraz Świata. Zawodnik z Olsztyna w kategorii wagowej +120 kg wycisnął 250 kg. Zawody odbyły się bez specjalistycznych koszulek, były rozegrane klasycznie.

Trener Cezary Pykała pragnie serdecznie podziękować państwu Jolancie i Pawłowi Kaczorek oraz dyrektorowi OSIR Krzysztofowi Szczepańskiemu za wsparcie udziału w zawodach.