Sukcesy uczniów Publicznego Gimnazjum w konkursach kuratoryjnych

Cztery tytuły laureata i trzy tytuły finalisty – uczniowie Publicznego Gimnazjum w Przasnyszu z sukcesami zakończyli udział w tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Największy sukces odniosła Aleksandra Tańska z klasy III h, która w kuratoryjnej olimpiadzie triumfowała aż trzykrotnie. Aleksandra została bowiem laureatką konkursów z chemii i języka polskiego. Przygotowywały ją nauczycielka chemii pani Bożena Szewczak i polonistka pani Jadwiga Kowalska. Ola uzyskała również tytuł finalistki konkursu z biologii, do którego przygotowywała się pod opieką pani Jolanty Romańskiej.

Na tegorocznej liście laureatów znalazła się również Wiktoria Tyniecka z klasy III e, która – tak jak Aleksandra Tańska – może poszczycić się aż dwoma tytułami. Wiktoria została laureatką konkursów z historii i języka polskiego, a pracowała pod okiem nauczycielki historii pani Bogumiły Mocek i polonistki Katarzyny Folgi.

Dwoje uczniów uzyskało tytuł finalisty konkursu z języka polskiego. Są to Paulina Borczak z klasy III e przygotowywana przez panią Katarzynę Folgę oraz Michał Folga z klasy III g, którego opiekunką była pani Monika Szlachetka.

Zgodnie z rozporządzeniem MEN laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim otrzymają celującą ocenę roczną z danych zajęć edukacyjnych. Laureatki Konkursu Polonistycznego zwolnione będą z egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego. Ponadto Aleksandra zwolniona będzie również z rozwiązywania zadań z zakresu chemii podczas matematyczno-przyrodniczej części egzaminu, a Wiktoria z zadań z zakresu historii podczas części humanistycznej. Zwolnienie to jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku z danej części lub zakresu egzaminu.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments