Stypendia artystyczne dla uzdolnionych dzieci z Mazowsza

Już po raz siódmy dzieci z województwa mazowieckiego otrzymały finansowe wsparcie fundacji Polish Orphans Charity. Stypendia przekazano łącznie 20 młodym artystom. Wręczyli je wojewoda Jacek Kozłowski, ambasador Kanady Aleksandra Bugailiskis, kurator oświaty Karol Semik i burmistrz Wawra Jolanta Koczorowska.

Stypendyści przebywają w domach dziecka. Najmłodszy z wyróżnionych ma 9, a najstarszy 18 lat (dzieci i młodzież uczą się w szkołach podstawowych, gimnazjach oraz liceach). Bezgotówkowe stypendia, o wartości 1000 dolarów kanadyjskich każde, obejmują m.in. opłatę zajęć dodatkowych (np. kursów tanecznych, fotograficznych), zakup materiałów plastycznych lub komputerów.

Fundacja Polish Orphans Charity została założona w 2000 roku w Toronto. Jej celem jest niesienie pomocy polskim sierotom, m.in. przez przyznawanie stypendiów artystycznych. Pierwsze wręczono w 2007 roku w Radomiu, a od 2009 roku przyznawane są dzieciom z całego Mazowsza. Stypendia o wartości tysiąca dolarów kanadyjskich przeznaczone są na realizację talentów i pasji dzieci. Do tej pory Fundacja, w której pracują sami wolontariusze, przyznała 248 stypendiów.


Mazowiecki Urząd Wojewódzki


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments