Studniówka 2018 uczniów klas IIIA i IIIB Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach.

13.01.2018r. nadszedł długo oczekiwany przez tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach wieczór balu studniówkowego.

Tego zimowego dnia w Sali Bankietowej „Cztery pory roku” w Zarębach o godz. 18.00 zebrali się szanowni goście – Starosta Powiatu Przasnyskiego Pan Zenon Szczepankowski, Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Pani Beata Szczepankowska, Dyrektor ZSP Pan Krzysztof Milewski, Wicedyrektor ZSP pani Marlena Chmielewska-Burczyńska, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Pani Jolanta Przybyłek, nauczyciele oraz gospodarze tej zabawy – urocze młode damy, eleganccy młodzi panowie oraz wzruszeni rodzice.

Zanim rozpoczęła się zabawa zaproszeni goście skierowali wiele ciepłych i wyjątkowych słów do tych młodych ludzi, którzy już niedługo, bo za 100 dni mają stanąć przed najważniejszym w swoim życiu egzaminem. Maturzyści usłyszeli, że bal studniówkowy jest momentem przełomowym w życiu ucznia klasy maturalnej, swego rodzaju progiem ku dorosłości, zebrali wiele gorących życzeń przede wszystkim satysfakcjonujących wyników z egzaminu dojrzałości i udanej zabawy.

Maturzyści ze swej strony podziękowali Dyrekcji za wsparcie i pomoc, za stwarzanie doskonałych warunków do rozwoju i zdobywania wiedzy; wychowawczynie usłyszały słowa wdzięczności za opiekę i kreowanie rodzinnej atmosfery w szkole; nauczyciele zaś za trud, jaki wkładają w ich edukację i przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Szczególne podziękowania usłyszeli rodzice za to, że wspierają swoje dzieci przez całe życie i za zaangażowanie w przygotowanie balu.

Uczniowie klas maturalnych nie zapomnieli o pani Ewie Nowotczyńskiej, która włożyła sporo pracy, aby mogli jak najwspanialej zaprezentować swe umiejętności w pięknym i staropolskim tańcu polonezie. A udało się to doskonale! „Dziewczęta łagodne, beztroskie, a zarazem radosne i skromne tańczą wdzięcznie, delikatnie uśmiechając się do partnerów. Chłopcy swobodni z naturalną galanterią, stąpają godnym, energicznym krokiem”. Ten opis świetnie odzwierciedla dostojność poloneza i to jak uroczyście, pięknie i godnie zaprezentowali się uczniowie  w tym tradycyjnym tańcu na ¾.

Po uroczystym otwarciu balu studniówkowego przez Dyrektora Pana Krzysztofa Milewskiego pozostało tylko bawić się do białego rana. A wszystkie okoliczności ku temu sprzyjały – przede wszystkim kapitalny duet PartyMakers, który serwował skoczny mix przebojów. Nie byłoby też dobrej zabawy, gdyby nie jej uczestnicy, którzy nie oszczędzali się i wykorzystali maksymalnie ten czas. Żywioł, dobra muzyka i szampańskie nastroje tak można krótko podsumować bal studniówkowy klas IIIA i IIIB Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach. Oby wyniki z egzaminu maturalnego były tak dobre, jak doskonała była studniówka 2018.

Joanna Różańska-Tańska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments