Studenci z Rosji, Indonezji i Chin w przasnyskim KEN

Na ilu tysiącach wysp leży Indonezja? Jak powiedzieć ‘Kocham Cię’ po chińsku? Ile czasu potrzeba, żeby odbyć podróż koleją transsyberyjską?

Uczniowie KENa mogą dowiedzieć się tego od Antoniny (Rosja), Nuriny (Indonezja) i Kanga (Chiny) w ramach projektu PEACE – Lekcja Tolerancji, któremu patronuje SGH w Warszawie i AIESEC Polska.

Studenci – wolontariusze przybyli do Przasnysza w niedzielę, 17 lutego. Pozostaną w naszej szkole do piątku i będą prowadzić warsztaty kulturoznawcze w języku angielskim. Opowiedzą nam o historii, tradycji, kulturze, sztuce, religii i zwyczajach panujących w ich krajach. Będą łamać stereotypy i przedstawią fakty, o których nigdy nie słyszeliśmy. To niepowtarzalna okazja, żeby nauczyć się indonezyjskiego tańca, zgłębić tajniki chińskiego kalendarza czy poznać przysmaki rosyjskiej kuchni!

A zatem słuchajcie uważnie, zadawajcie pytania i róbcie notatki, aby udzielić poprawnych odpowiedzi w SZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O CHINACH, INDONEZJI I ROSJI! Pytania konkursowe pojawią się na stronie internetowej szkoły w piątek. Zapraszamy do udziału!!!

Do wygrania ciekawe nagrody!


Liceum Ogólnokształcące im. KEN w PrzasnyszuMożliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.