Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku na koncercie CHÓRU ALEKSANDROWA

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej to bardzo aktywna grupa. Uczestniczymy w różnorodnych zajęciach programowych, wyjeżdżamy na wycieczki, spektakle itd…

W ostatnią sobotę listopada pojechaliśmy do Olsztyna na koncert CHÓRU ALEKSANDROWA i do PLANETARIUM. Koncert odbył się w Hali Uranii – samego CHÓRU nie trzeba rekomendować, albowiem jest jedną z najbardziej znanych grup artystycznych na świecie.

Przede wszystkim przepiękne widowisko muzyczno – baletowe. Niepowtarzalne brzmienie, piękne głosy, piękne pieśni rosyjskie, kilka polskich, w tym słynne, hymniczne wręcz „Czerwone maki na Monte Casino”. Mistrzowski balet, tańce w różnobarwnych strojach zrobiły ogromne wrażenie na wszystkich, a hala wypełniona była „po brzegi”.

Głośnym brawom nie było końca. Wszystko perfekcyjnie wykonane, a niektóre figury taneczne można nazwać akrobatycznymi. Niesamowite przeżycia, cudne widowisko, niezapomniane wrażenia.

Seans w Planetarium olsztyńskim dostarczył nam również ciekawych wrażeń. Obejrzeliśmy i usłyszeliśmy historię Drogi Mlecznej oraz poznaliśmy proces powstawania gwiazd. Interesująca lekcja astronomii.

Uważamy, że wyprawa była bardzo udana. Było coś dla ducha, serca, umysłu i dla żołądka, bowiem każdy dostał słodką bułkę „na wyposażenie”.

Już myślimy o następnej wyprawie, a w najbliższym czasie…BAL KARNAWAŁOWY.

Studenci  UTW

Skomentuj artykuł

avatar