Strażacy ochotnicy uratowali bocianiątka [Zdjęcia]

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek – to maksyma widniejąca na strażackich sztandarach, ale to również istota działania Ochotniczych Straży Pożarnych. Kiedy tylko usłyszą sygnał syreny, bez żalu porzucają swoje zajęcia, aby służyć tym, którzy potrzebują pomocy. Ratują nie tylko ludzkie życie, zdrowie i dobytek, ale swą pomoc niosą także naszym braciom mniejszym. Wichura sprawiła, że ruszyli na ratunek bocianiątkom, które wypadły z gniazda.

 

Druhowie OSP, podobnie jak zawodowi strażacy, cieszą się ogromnym zaufaniem społecznym. Zapracowali na to wyróżnienie swoją postawą, ofiarnością i bohaterstwem. Nie bagatelizują żadnego wezwania i zazwyczaj pierwsi docierają na miejsce zdarzenia. Tak było i tym razem w gminie Baranowo, gdzie wichura zrzuciła bocianie gniazdo z przychówkiem.

 

– W miejscowości Oborczyska zgłoszono powalone bocianie gniazdo, które spadło ze słupa. Po dotarciu na miejsce zastano na ziemi gniazdo, w którym znajdowały się małe bociany. Naszym zadaniem było przeniesienie gniazda na słup oraz bezpieczne przetransportowanie młodych bocianów do nowopowstałego gniazda — poinformowali druhowie z OSP Baranowo.

Maluchy trafiły pod opiekę bocianich rodziców, którzy niedługo po interwencji strażaków powrócili do gniazda.

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rob
rob
7 miesięcy temu

Brawo