Strażackie wsparcie Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19.

Dziś odbyły się robocze spotkania Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu i jego zastępcy z przedstawicielami samorządów oraz z wyznaczonymi w poszczególnych jednostkach samorządowych Koordynatorami ds. szczepień, a także z przedstawicielami OSP z terenu powiatu przasnyskiego.

 

Na spotkaniach omówiono wsparcie Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 realizowane przez jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

– Podczas spotkań wypracowano zasady współpracy pomiędzy samorządami, a jednostkami ochrony przeciwpożarowej odnośnie organizacji dowozu osób do punktów szczepień, które dobrowolnie zgłoszą się na szczepienie, ale nie mają możliwości samodzielnego transportu. Poinformowano także o zaangażowaniu KP PSP w Przasnyszu oraz  jednostek OSP z terenu powiatu przasnyskiego w akcję informacyjną skierowaną między innymi do seniorów, a dotyczącą szczepień przeciwko COVID-19 – informuje KP PSP Przasnysz.

Wsparcie władz samorządowych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej realizowane jest w ramach uzgodnień pomiędzy Prezesem ZG ZOSP RP, Komendantem Głównym PSP i Szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, którzy w dniu 18 grudnia 2020 roku podpisali w tej sprawie list intencyjny.

 


 

Źródło KP PSP Przasnysz
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy
Jerzy
8 dni temu

A już myślałem, że strażacy będą pomagać przytrzymywać nie chętnych na szczepienia 🙂