Stop ,,wyścigom” wokół przasnyskiego rynku. Miasto podejmuje kroki.

Uliczki wokół przasnyskiego rynku są objęte strefą zamieszkania, co powoduje, że obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 20 km na godzinę, a pieszy ma pierwszeństwo przed samochodem. Nieodpowiedzialni kierowcy uznali serce miasta za doskonały tor wyścigowy, co stało się zmorą okolicznych mieszkańców.

 

Dziś zastępca burmistrza Łukasz Machałowski oficjalnie zapowiedział, że dalsze łamanie przepisów wywoła stosowną reakcję służb.

– Samorząd od jakiegoś czasu analizuje sytuację związaną z ,nielegalnymi wyścigami wokół przasnyskiego Rynku. Brak wyobraźni niektórych kierowców (Opel Astra Coupe srebrny, Uno czerwone, Punto II Coupe niebieskie, czarne BMW, srebrne Audi A4). Miasto ponosi duże nakłady finansowe i organizacyjne, celem zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w mieście. Stąd też analizujemy na bieżąco monitoring i sprawdzamy zgłaszane do nas sytuacje. O każdym przypadku naruszenia przepisów będziemy na bieżąco zawiadamiać Komendę Powiatową Policji w Przasnyszu – poinformował Łukasz Machałowski, zastępca burmistrza Przasnysza.


 

guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adpi
Adpi
6 miesięcy temu

No to czekamy na te działania już to widzę .połowa sierpnia biały dzień czekam na kebaba gość śpi na ławce przy drodze piwo pod ławka jedzie oznakowany dwie kobietki w środku nawet nie zwolnil

Jan
Jan
6 miesięcy temu

Tak. Niektórzy jeżdżą codziennie 100 razy dookoła rynku z dozwoloną szybkością? Co z nimi?😁 I co z objazdem dookoła klasztorów przasnyskich który chyba dziś się miał skończyć? Wczoraj wbrew objazdowi podczas mszy św gdzie parkują pobożni parafianie wjechał jeden TIR obcokrajowiec drugi tutejszy zgodnie z objazdem i zakorkowali skrzyżowanie szpitalnej z 3 mają na długie minuty bo nie mogli się wyminąć… Może ten objazd był jednak źle skonstruowany? I władze miasta powinny się zainteresować problemem? W końcu to najważniejsze zabytki miasta jedne z najpiękniejszych na północnym Mazowszu

Pilot
Pilot
6 miesięcy temu

W czym problem ściągnąć z Makowa superba z videorejestratorem

Ryszard
Ryszard
6 miesięcy temu

Same porządne fury haha. Biedota sie dowartosciowuje popisami. Parchy na zlom

Last edited 6 miesięcy temu by Ryszard
Syn Zenka
Syn Zenka
6 miesięcy temu
odpowiada  Ryszard

Podejrzewam że przynajmniej połowa z tych rupieci nie przeszła by normalnego przeglądu.

Anna
Anna
6 miesięcy temu

Te wyścigi wokół rynku to tylko jeden etap.Ci sami uczestnicy zagospodarowali sobie przasnyskie ronda do „trenowania umiejętności”. A potem okazuje się że są tak dobrze wyszkoleni za kierownicą (według własnej oceny) i mamy co kilkanaście dni informacje o wypadku śmiertelnym młodych kierowców.

Marian
Marian
6 miesięcy temu
odpowiada  Anna

A ile jest wypadków z udziałem „starszych kierowców „?

Anna
Anna
6 miesięcy temu
odpowiada  Marian

Rozmawiamy o brawurze i młodych. Szkoda ich ,całe życie przed nimi. Starsi kierowcy nie rozrabiają na rynku i rondach. Temat starszych kierowców można poruszyć w im poświęconym wątku

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu

W wielu krajach za jazdę ponad 50 kmh na trzydziestce płaci się wysoki mandat oraz traci się prawo jazdy. U nas dostaje się jakieś 200 zł do zapłaty i jedzie się dalej. Nie ma co się zatem dziwić, że dresiarstwo szaleje.

Gary
Gary
6 miesięcy temu

Rozbawił mnie ten artykuł. Fakt, że często jeżdzą tam auta z dziurawymi tłumikami, dość głośne, ale wyścigów to jeszcze tam nie widziałem :)Wice-burmistrza i redakcję poniosła fantazja. A te dziurawe tłumiki słychać nie tylko w rynku. Z resztą to i tak nic, w porównaniu z niektórymi motorami.

Last edited 6 miesięcy temu by Gary
Zbigniew
Zbigniew
6 miesięcy temu

nie ma to jak dobry flexik *wstaw nazwę auta do 3 tysięcy z lewym przeglądem* na rynku

homo sapiens
homo sapiens
6 miesięcy temu

Te ścierwa rozpleniły się po całej wsi , „Jana Pawła” ,”Wojskowa” i „Żwirki i Wigury” też opanowali. Parkingi to jedna wielka „popielniczka”.

Syn Zenka
Syn Zenka
6 miesięcy temu
odpowiada  homo sapiens

Na skrzyżowaniu Orlika i Słowackiego debile ćwiczą wyjście z zakrętu na pełnym gazie.
Na parkingu stokrotki ćwiczą zajoba na ręcznym.
Jazda na ręcznym to nie drift pajace!

juma
juma
6 miesięcy temu

..postawić słupki.. wjazd dostawcy i właściciele i po problemie..a komu brak parkingu niech rowerem dojezdza..

Jan
Jan
6 miesięcy temu

Panie Burmistrzu, proponuję rozważyć rozwiązanie długofalowe, czyli zastosować progi zwalniające na każdej z czterech ulic okalających rynek. I może w końcu rozważyć należny wprowadzenie parkometrów, bo rynek stał się parkingiem dla uczniów i właścicieli sklepów. Wprowadzenie opłaty 2 zł. za godzinę szybko rozwiązałaby problem braku miejsc do parkowania. A właściciele sklepów mogą płacić abonament miesięczny, który i tak rozliczą w kosztach prowadzonej działalności.

Stefan
Stefan
6 miesięcy temu
odpowiada  Jan

W takim razie po co jest parking jeżeli problem jest w tym że ludzie tam parkują?

Piter
Piter
6 miesięcy temu

Piczki a nie policję mamy. Gówniarz szaleje na rondzie zardzewiałym bmw a za nim jedzie radiowóz i … Nic! No co kumpla zatrzymać? No jak? Szok jakiś. Na tych rondach wreszcie ktoś zginie i wtedy będzie biadolenie.