Starostwo: Ruszyła modernizacja drogi powiatowej Mchowo – Krzynowłoga Mała aż do granic powiatu.

O modernizację tej drogi zabiegali radni powiatowi Bogdan Kruszewski i Maria Magdalena Malińska. W działaniach uczestniczył również śp. Piotr Marchliński. Na rondo przebudowane też będzie skrzyżowanie z drogą wojewódzką w Krzynowłodze Małej. Starostwo i PZD przygotowuje dokumentację techniczną, a marszałek województwa Adam Struzik zabezpieczył na budowę ronda środki finansowe.  

– To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców Gminy Krzynowłoga Mała, ale też Gminy Przasnysz i użytkowników tej trasy. Właśnie z tej drogi korzysta większość mieszkańców naszych gmin. Droga była już zniszczona, ale wraz z panem starostą, zarządem powiatu i dyrekcją PZD – udało się pozyskać pieniądze i wyremontować cały ten ciąg drogowy – mówią radni powiatowi Bogdan Kruszewski i Maria Magdalena Malińska, którzy na bieżąco doglądają robót drogowych, będąc w stałym kontakcie z wykonawcą oraz mieszkańcami.

Ofensywa drogowa Starostwa i PZD we wszystkich gminach powiatu nabiera tempa. Obejmuje ponad 200 km dróg we wszystkich miastach i gminach powiatu. Powstają nowe mosty, a prawie 40 odcinków drogowych w ok. 80 miastach, miejscowościach i wsiach zyska nową nawierzchnię. Część z dróg zostanie przebudowana, niektóre przejdą kompleksowy remont, inne zaś zostaną wykonane od nowa. Starostwo i PZD pozyskało na inwestycje drogowe na ten rok ponad 50 mln zł.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments