STAROSTWO PRZEZNACZY 136 MLN ZŁ NA INWESTYCJE W ROKU 2018 – zobacz co będzie zrobione.

W imieniu władz samorządowych powiatu przasnyskiego uroczystą sesję Rady Powiatu Przasnyskiego w Jednorożcu otworzył jej Przewodniczący Marek Walędziak, który przywitał wszystkich uczestników obrad. Ostatnia sesja w roku tradycyjnie ma uroczysty charakter.

Podczas niej przewodniczący zarządu powiatu, starosta Zenon Szczepankowski podsumował mijający rok w wykonaniu przasnyskiego samorządu powiatowego (sprawozdanie wkrótce) i przedstawił niezwykle ambitne plany na rok 2018, a następnie rozpatrzono i podjęto uchwały, m.in. rekordowy budżet Powiatu Przasnyskiego na rok 2018, który zawiera ponad 136 mln zł na inwestycje starostwa. Został on przyjęty jednogłośnie.

Zobacz co będzie zrobione:

#Drogi i mosty

Najwięcej funduszy (ok. 50 mln zł) pochłoną drogi i mosty. Prace budowlane, remontowe i konserwacyjne obejmą ponad 200 km dróg.

#Lodowisko i zalewy w Przasnyszu i Chorzelach

Drugą co do wartości pozycją jest Mazowieckie Centrum Sportów Zimowych, którego elementami są kryte lodowisko w Przasnyszu, zalew w Chorzelach i w Przasnyszu z górkami zjazdowymi (inwestycje wieloletnie) dopełniające wcześniejszą inwestycję basenu w Chorzelach.

#Szpital powiatowy

Dużą pozycję stanowią też, powiązane ze środkami unijnymi, prace remontowe i wyposażeniowe szpitala.

#Sala koncertowa i kino 3D oraz Centrum Biznesowe i Inkubator Przedsiębiorczości

#Prawie 30 mln zł pochłoną też nowe budynki Centrum Aktywizacji Biznesu wraz z parkingami w Przasnyszu, Edukacyjny Inkubator Przedsiębiorczości w Zdziwóju Starym i Sala Koncertowa wraz z Kinem 3D w Przasnyszu.

Jest też kilkanaście mniejszych zadań związanych z budową systemów alarmowania w całym powiecie oraz systemów bezpieczeństwa w budynkach domu pomocy społecznej, starostwa, obiektów oświatowych, doposażeniem policji, straży, inspekcji.

Wszystkie uchwały dostępne są na stronie BIP Urzędu.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments