Starostwo: Powiat przasnyski pozyskał i zainwestował ponad 500 mln zł.

Przasnyskie starostwo pozyskało najwięcej funduszy unijnych na Mazowszu w latach 2004-2016. Cztery razy więcej niż drugi w rankingu powiat zwoleński.

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu zainwestowało w ostatnich latach ponad 500 mln zł, głównie ze środków zagranicznych. To zdecydowanie najwięcej wśród powiatów w Polsce. Nic dziwnego, z broszury opublikowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wynika, że Powiat Przasnyski jest zdecydowanym liderem w pozyskiwaniu środków unijnych. Pozyskał on nawet 200 razy tyle niż wiele powiatów w Polsce. Na Mazowszu też jest bezkonkurencyjny, gdyż pozyskał 4 razy tyle, ile następny w rankingu, powiat zwoleński.

Co ważne, Starostwo zapewniło do wszystkich projektów wkłady własne zachowując dodatni bilans budżetowy. To oznacza, że oprócz funduszy unijnych, norweskich i innych powiat pozyskał wiele milionów środków krajowych na wkłady własne. To bardzo trudna sztuka, ale w całej Polsce można usłyszeć, że Powiat Przasnyski ma najlepszą administrację w kraju.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments