Starostwo oficjalnie odpowiada burmistrzowi.

Burmistrz i posłuszny mu lokalny PIS w internecie wyśmiewa kompleksowy plan starosty dla rozwoju Przasnysza.

Basenowego blefu ciąg dalszy

Burmistrz miasta Przasnysz obwinia Starostę za to, że jego projekt basenu poszedł do kosza i kilkaset tysięcy złotych podatników, wydanych na projekt, propagandę i inne prace papierowe poszły w błoto. Burmistrz sugeruje, że nowe władze powiatu na pewno dołożą się do budowy basenu i po wyborach budowa basenu ruszy z kopyta.

Starosta zaproponował Miastu 11 mln zł na basen i współpracę przy programie starosty dla Przasnysza

Nie wiem tylko po co tracić czas. Przecież obecny Starosta na piśmie zaproponował Miastu dotację 11 mln zł na budowę basenu w Przasnyszu, pod warunkiem, że samorząd miejski zgodzi się na udział finansowy i udzieli zgód na budowę zbiornika retencyjnego w Przasnyszu, lodowiska w Przasnyszu, sali koncertowej z kinem 3D w Przasnyszu (lub alternatywnie wspólny remont MDK) doposażenie szpitala w Przasnyszu, pomoc w odblokowaniu sprzedaży gruntów w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej w Sierakowie. Bilansując za i przeciw, to Przasnysz mógłby mieć te wszystkie inwestycje w przeciągu kilku lat dokładając zaledwie do całego programu kwotę 13 mln zł. Chorzele na pewno zgodziłyby się na taką propozycję od razu (już zadeklarowały 7 mln zł na zbiornik retencyjny).

Przasnysz mógł zyskać nawet 280 mln zł. Władze Miasta przespały najlepszy czas

Starosta zadeklarował też swoje zaangażowanie w pozyskaniu środków unijnych na budowę basenu w Przasnyszu. To ważna deklaracja, bo od kiedy pan Burmistrz, kierując się wyłącznie zazdrością, zerwał współpracę ze starostą Szczepankowskim, to Urząd Miejski w Przasnyszu nie zdołał pozyskać żadnego poważnego zastrzyku euro na inwestycje w naszym mieście. Cała trzecia perspektywa unijna została stracona, a to największa pula pieniędzy, jaka do Polski wpłynęła. Gdyby władze miasta nie przespały tego czasu, to Przasnysz mógłby zyskać nawet 280 milionów złotych, tylko z trzeciej perspektywy unijnej.

Rozmowy po wyborach, a może nie

Burmistrz i Rada Miejska pisemnie odpowiedziała, że zaczną rozmowy dopiero po wyborach, z nowymi władzami powiatu, nie kryjąc satysfakcji z wiadomości, że Powiatowi brakuje pieniędzy na zaplanowane inwestycje.

Powiat musi sam zacząć zaplanowane dla Przasnysza inwestycje

Muszę zasmucić pana Burmistrza, w przyszłej kadencji Powiat może już nie mieć tych 11 mln zł na basen w Przasnyszu, gdyż musi zacząć samodzielnie wszystkie zaplanowane inwestycje. Wg obecnych cen powiatowi zabraknie na nie 12,5 mln zł. Na najbliższej sesji Rada Powiatu zapewne podejmie uchwałę o emisji obligacji. Starostwo nie chce stracić dotacji unijnych i krajowych, dlatego musi zdecydować się na zadłużenie, bo Miasto nie kiwnie palcem w sprawie inwestycji w Przasnyszu, na które Powiat pozyskał dotacje. Zabiegi Powiatu o dodatkowe dotacje storpedowali przasnyscy „patrioci”.

Propaganda pana Burmistrza o basenie od początku była blefem

Miasto złożyło wniosek na basen do Ministerstwa wiedząc, że nie ma on szans. Ministerstwo nie może, bowiem, wejść w inwestycję, która nie ma zamkniętego budżetu, bo wtedy przed wyborami byłby wykopany dół, a po wyborach byłby zasypywany z powodu braku środków na kontynuację. Propaganda pana Burmistrza o basenie od początku była blefem, nastawionym na zablokowanie lodowiska zaprojektowanego przez Starostwo.

Zamiast wniosku unijnego na basen, opowieści dziwnej treści o pieniądzach z kosmosu

Gdyby władze miasta poważnie myślały o budowie basenu w Przasnyszu, to przygotowałyby wniosek unijny, z którego można byłoby pozyskać nawet 95% potrzebnych środków. Bez wsparcia unijnego budowa basenu zatopiłaby i miasto i powiat. Nawiasem mówiąc, to za pieniądze, jakie pochłonęłaby budowa basenu w Przasnyszu, można wykupić bezpłatne wejściówki na basen w Chorzelach, dla wszystkich chętnych Przasnyszan, wraz z dowozem, na 400 lat! Basen opłaci się więc budować tylko za pieniądze unijne.

Odrzucenie planu starosty dla Przasnysza przez władze Miasta

Odrzucenie przez władze Miasta realnego, kompleksowego planu, zaproponowanego przez Starostę, planu w którym mieściła się też budowa basenu w Przasnyszu, w harmonogramie czasowym do 2023 r. było kolejną zdradą miejskich włodarzy, podyktowaną tylko i wyłącznie własnymi planami  wyborczymi.

Starosta zwrócił się do miasta z prośbą o współpracę, gdyż bardzo wzrosły ceny prac budowlanych. Niemal każdy przetarg na inwestycje powiatowe w Przasnyszu wychodzi o 30% drożej niż zakładał kosztorys inwestorski. Współpraca dałaby szansę na pozyskanie dodatkowych dotacji, co przyznaje nawet pan Burmistrz.

Odmowy współpracy, blokady planów starosty dla Przasnysza

Kolejne odmowy współpracy, a nawet blokady wszystkiego, co chce zrobić Starosta dla Przasnysza, mają swoją genezę tylko w egoizmie wyborczym pana Burmistrza i na pewno nie mają nic wspólnego z patriotyzmem wobec Przasnysza. Pan Burmistrz od lat kombinuje jakby tu przesiąść się do volvo. Tak mu ten samochód wpadł w oko, kiedy jeszcze jeździł nim razem ze starostą do Warszawy. Potem pisał o nim, zamieszczał w internecie jego zdjęcia z przodu i z tyłu …

Najgorzej pan Burmistrz znosi fakt, że to starosta robi wielokrotnie więcej dla Przasnysza

A najgorzej pan Burmistrz znosi fakt, że to Starosta robi wielokrotnie więcej dla Przasnysza niż Burmistrz, choć powinno być odwrotnie. To Miasto zbiera podatki i zatrzymuje je wyłącznie dla siebie. W całej Polsce miasta pomagają w inwestycjach powiatom.

Przeszkadza Politechnika, przeszkadza szpital

Władzom Miasta nawet Politechnika w Przasnyszu przeszkadza, dotacja unijna na szpital powiatowy przeszkadza. Dlatego posłuszny burmistrzowi przasnyski PiS zrobił taką histerię podczas podpisywania umów unijnych na 47 mln zł dla Przasnysza 28 lipca br. Wszyscy widzieliśmy, jak pani Janowska konsultowała, czy zrobić całą rozróbę, właśnie z panem Burmistrzem W. Trochimiukiem. Było nam wstyd przed Marszałkiem i Rektorem.

Na dalsze zarzuty odpowiem niebawem.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments