STAROSTA: W KRZYNOWŁODZE MAŁEJ POWSTANIE RONDO !

W Krzynowłodze Małej, na skrzyżowaniu drogi powiatowej relacji Mchowo – Krzynowłoga Mała – w kierunku Janowa – z drogą wojewódzką powstanie rondo. Taką informację przekazał starosta przasnyski Zenon Szczepankowski podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Przasnyskiego. Wiadomość zapewne ucieszy mieszkańców gminy Krzynowłoga Mała i naszego powiatu, ale również władze gminy i wszystkich, którzy podróżują tą trasą.

Marszałek zaakceptował propozycję starosty

Potrzebę realizacji tej inwestycję już w grudniu ubiegłego roku starosta Z. Szczepankowski przedstawił w obecności wójta gminy Krzynowłoga Mała Jerzego Humięckiego – marszałkowi Adamowi Struzikowi wraz z propozycją finansowania i organizacji zadania. Ponieważ w tym miejscu krzyżuje się droga powiatowa z drogą wojewódzką bez zaangażowania formalnego i finansowego marszałka województwa zadanie byłoby niewykonalne. Starania starosty okazały się skuteczne, a propozycja inżynierii finansowej i organizacyjnej budowy ronda została przez marszałka zaakceptowana i wkrótce te właśnie strony podpiszą umowę dotyczącą realizacji. O przebudowę skrzyżowania zabiegały również lokalne władze gminy i radni powiatowi z tego terenu.

Współpraca

Projekt techniczny ronda, sfinansuje po połowie starostwo powiatowe i urząd gminy w Krzynowłodze Małej, a służby urzędu marszałkowskiego wykonają inwestycję.

Bezpieczeństwo mieszkańców

To położone w dość specyficznym miejscu skrzyżowanie. Na lekkim wzniesieniu. W związku z tym jest na nim ograniczona widoczność. Tym bardziej cieszy nas, że do budowy ronda udało się panu staroście doprowadzić. Dzięki temu, nie tylko mieszkańcy gminy będą spokojniejsi o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, ale poprawi się również komfort podróży pozostałych użytkowników tej drogi, która często jest przez kierowców wybierana, jako alternatywna w kierunku Mazur.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments