Starosta przasnyski z wizytą u Wiceministra Zdrowia.

12 grudnia 2018 r. starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski spotkał się z wiceministrem zdrowia Maciejem Miłkowskim. Na wspólne spotkanie starosta przybył wraz z wiceprezesem Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych Krzysztofem Żochowskim.

Starosta zwrócił się do Ministra z prośbą o zmianę sposobu finansowania szpitali powiatowych. Obecnie wyceny usług medycznych proponowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia nie odpowiadają faktycznym kosztom ich realizacji. Nie jest to problem wyłącznie przasnyskiego szpitala, ale placówek w całej Polsce.

Minister Miłkowski życzliwie odniósł się do zgłoszonych przez K. Bieńkowskiego uwag i obiecał, że na najbliższym spotkaniu z dyrektorami szpitali powiatowych postara się wypracować jakieś konkretne rozwiązania na przyszłość, by sytuacja związana z deficytem finansowym szpitali została poprawiona.

Starosta Bieńkowski poruszył również temat utworzenia w przasnyskim szpitalu zakładu opiekuńczo-leczniczego, co pomogłoby zapewnieniu lepszej obsługi pacjentów i racjonalnego leczenia pacjentów. Minister Miłkowski obiecał przyjrzeć się temu pomysłowi i przeprowadzić wymagane analizy.


Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments