St. bryg. Arkadiusz Gołębiewski odmeldowuje się po 35 latach służby w straży pożarnej.

Po 35 latach znakomitej i oddanej służby na rzecz polskiego pożarnictwa st. bryg. Arkadiusz Gołębiewski, będący przez 10 lat zastępcą komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz od ponad 2 lat komendantem powiatowym PSP w Makowie Mazowieckim, przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.

 

4 marca 2020 roku Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, w związku z decyzją o rozwiązaniu stosunku służbowego, odwołał st. bryg. Arkadiusza Gołębiewskiego ze stanowiska Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Maz. Podczas uroczystego apelu, który odbył się 6 marca, wszyscy przemawiający dziękowali komendantowi za zaangażowanie, dobrą współpracę i podejmowanie trudnych wyzwań. Doceniono także jego fachową wiedzę i pełne oddanie służbie.

„Urodziłem się strażakiem i będę nim już zawsze”

Przez dwa lata jego szefowania w makowskiej Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej udało się m.in. uruchomić siłownię, świetlicę, salę szkoleniową dla strażaków i członków OSP z terenu powiatu oraz awaryjne źródło zasilania komendy. Ostatni czas upłynął także pod znakiem remontów pomieszczeń oraz utwardzenia placu na terenie posterunku w Różanie. Komendant Arkadiusz Gołębiewski miał rozległe plany, dotyczące rozwoju makowskiej straży, niestety decyzja o rozwiązaniu stosunku służbowego sprawiła, że nie zdąży ich zrealizować. W rozmowie z nami zapewnił, że strażakiem się urodził i będzie nim zawsze. Straż pożarna na stałe pozostanie w jego sercu, a swojemu następcy będzie służył wszelką radą i pomocą.

Arkadiusz Gołębiewski rozpoczął naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie 1985 r., gdzie przez 5 lat zdobywał strażacką wiedzę. Pierwszym miejscem jego pracy była jednostka straży pożarnej w Makowie Mazowieckim, gdzie w 1990 r. rozpoczął służbę jako oficer d/s operacyjnych. Na tym stanowisku przepracował 2 lata. Od 1992 roku pełnił rolę zastępcy dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Makowie Maz. Funkcję tę piastował do 1997 roku, kiedy to utworzono Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 2 w Różanie, gdzie objął stanowisko dowódcy. Po likwidacji w 2007 r. różańskiej jednostki ówczesny komendant wojewódzki przeniósł Arkadiusza Gołębiewskiego do Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu, gdzie przez ponad 10 lat pełnił funkcję zastępcy komendanta powiatowego. Z dniem 1 października 2017 roku wręczono st. brygadierowi Arkadiuszowi Gołębiewskiemu akt powołania na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Makowie Mazowieckim. Tym samym makowska straż stała się pierwszym i ostatnim punktem jego zawodowej kariery.

Pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Makowie Mazowieckim powierzono dotychczasowemu zastępcy Arkadiusza Gołębiewskiego – bryg. Cezaremu Pichale.

M. Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments