Sprawozdanie Burmistrza Przasnysza z działań we wrześniu 2019r.

Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski podsumował działalność Urzędu Miasta we wrześniu 2019 roku.

1. Objęliśmy honorowym patronatem:

– Spławikowe zawody wędkarskie, które odbyły się 1 września br. w miejscowości Łoje,

– IX Rajd Gwieździsty im. Zacheusza Nowowiejskiego do Gór Dębowych, który odbył się 28 września

– Rajdowe Kryterium Orlika 2019, które odbyło się 5 października br.,

– „ Akcję wykrywania wirusa HCV w Mieście Przasnysz” w Laboratoria Medyczne Grupa Alab –Punkt Pobrań w Przasnyszu przy ul. Mostowej 5.

2. 2 września br. rozpoczęliśmy nabór projektów do IV edycji budżetu partycypacyjnego.

3. Rozpocząłem spotkania z mieszkańcami Przasnysza.

4. Po raz szósty na Rynku miejskim odbył się Festiwal Fabryka Światła.

5. Spotkałem się z przasnyszaninem Tomaszem Ulatowskim, który właśnie wydał książkę ekonomiczną pt. „UKRYTA NIKCZEMNOŚĆ” Kto zyskuje, a kto traci na inflacji?.

6. Wspólnie z Radną Miejską Małgorzatą Żbikowską wizytowałem w okolicach ul. Zawodzie, Inżynierskiej i Szpitalnej.

7. Pogratulowałem młodemu zawodnikowi Jakubowi Bońkowskiemu oraz trenerowi LKS GROM Cezaremu Pykała zdobycia Pucharu Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym.

8. 15 września br. wspólnie z Kierownik USC Hanną Walędziak uczestniczyliśmy w uroczystości 100-lecia urodzin mieszkańca Przasnysza. Pozostający w bardzo dobrym zdrowiu i kondycji Jubilat, przyjął gratulacje i kwiaty od władz Miasta, przedstawicieli Wojewody i jednocześnie Premiera oraz KRUS w Przasnyszu.

9. 17 września br. uczestniczyłem w biegu pod nazwą „Przasnyska Mila śladami św. Stanisława Kostki”. Zawody były częścią obchodów upamiętniających patrona Miasta Przasnysz.

10. Obchodziliśmy Święto Patrona Miasta Przasnysz. O godzinie 9:00 w Kościele Farnym odbyła się uroczysta msza święta. Po mszy delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Św. Stanisława Kostki Patrona Miasta.

11. 19 września br. w godz. 8:00 -15:00 na sali konferencyjnej Urzędu Miasta Przasnysz jak co miesiąc dostępny był Punkt konsultacyjny ds. przyłączy gazowych.

12. Uczestniczyłem w konferencji prasowej 28. Dni Chorągwi Mazowieckiej.

13. W dniach 20 – 22 września br. w Przasnyszu wziąłem udział w 28. Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP, w których udział wzięło blisko 1000 uczestników.

14. Wręczyłem medale i puchary podczas Mistrzostw Przasnysza w tenisie ziemnym, które w dniach 12 – 14 września br. zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji.

15. Na terenie miasta odbyła się 9. edycja Profilaktycznej Gry Miejskiej o Puchar Burmistrza Przasnysza.

16. 21 września br. uczestniczyłem w spotkaniu autorskim oraz promocji książki Panów Michała Czaplickiego oraz Macieja Snowackiego pod tytułem „David Coverdale. Wino, kobiety i śpiew”.

17. W ramach poprawy bezpieczeństwa przed przejściami dla pieszych przy Szkołach Podstawowych Nr 1, 2 oraz 3 pojawiły się napisy „Odłóż smartfon i żyj ”.

18. 28 września br. na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 odbyło się bardzo udane PRZASNYSKIE SHOW TANECZNE.

19. Zwiększyliśmy bezpieczeństwo na miejskich osiedlach bloków socjalnych na Zawodziu, na ul. Kolejowej i na ul. Szpitalnej poprzez zamontowanie dodatkowych kamer.

20. Uczestniczyłem w spotkaniu z „Warszawskim Kataryniarzem” podczas Narodowego Czytania w Bibliotece Miejskiej w Przasnyszu.

21. Uczestniczyłem w spotkaniu z Marszałkiem Adamem Struzikiem i samorządowcami z naszego regionu.

22. Zakończyliśmy prace związane z przebudową nawierzchni ulicy Chełchowskiego.

23. Trwają roboty budowlane związane z budową ulic Leszczynowej i Wrzosowej.

24. Rozpoczęliśmy roboty budowlane związane z budową oświetlenia w ulicach Leszno i Targowej.

25. Zakończyliśmy prace związane z wykonaniem chodnika z kostki granitowej będącego bezpośrednim dojściem do pomnika „Żołnierzy Niepodległości” w parku przy ul. Wojskowej w Przasnyszu.

26. Spotkałem się posłanką RP – Anną Cicholską. Podczas spotkania rozmawialiśmy na temat najważniejszych spraw dla miasta Przasnysz.

27. Uczestniczyłem w spotkaniu pod hasłem „Aktywny Senior +” podczas wizyty Premiera Mateusza Morawieckiego w Przasnyszu.

28. Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Przasnyszu otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 25 900,00 złotych od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, na utworzenie nowej pracowni językowej.

29. Prowadziliśmy przygotowania do Festiwalu Food Trucków w Przasnyszu.

30. Odbyłem dziesiątki spotkań z naszymi mieszkańcami w różnych sprawach indywidualnych.

31. Cyklicznie spotykam się w swoim gabinecie z Mieszkańcami, którzy wyróżniają się swoją aktywnością w całym regionie.

 

Burmistrz Łukasz Chrostowski


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miruś
Miruś
1 rok temu

Uczestniczyłem, spotkałem, wizytowałem, pogratulowałem, wręczyłem, odbyłem – brakuje tu tylko: pozyskałem dotacje, złożyłem wnioski o dofinansowanie, uzyskałem środki pieniężne. Brak info o głośnych inwestycjach jak tężnia, co z nią, na jakim etapie jest realizacja pomysłu? Brak info o zaczętej i nieskończonej, pozostawionej z dziurami ulicy przy szarych jedno punktowcach na przeciwko Media Expert, prace trwają nad czymś innym, że pozostawiono ją nieskończoną?
Miały być jakieś info odnośnie odbudowy zieleni w Przasnyszu i też cisza?

Ewa
Ewa
1 rok temu
odpowiada  Miruś

Ja w tych punktach się dopatrzylam jednak: chodnik, kilka ulic, oswietlenie, nowa pracownia językowa… Tak mi się wydaje, że samym gratulowaniem Burmistrz tego nie wykonal, wiec jednak sa fundusze na dzialania nie tylko kulturowe 🙂