Sprawcy usiłowania włamania do mieszkania zatrzymani.

Przasnyscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy usiłowali włamać się do jednego z mieszkań na osiedlu Orlika. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiejszej nocy (27.02) tuż po północy do dyżurnego przasnyskiej policji zadzwonił zaniepokojony hałasem na klatce schodowej mieszkaniec jednego z bloków na osiedlu Orlika. Policjanci po przybyciu do wskazanego bloku zauważyli świeże uszkodzenia wokół zamka na drzwiach jednego z mieszkań oraz drewniane wióry leżące obok. Sąsiedzi właściciela mieszkania poinformowali policjantów, że właściciel mieszkania od jakiegoś czasu w nim nie przebywa .W trakcie penetracji klatki schodowej na III piętrze zastali dwóch młodych mężczyzn 19 i 21 letnich mieszkańców Przasnysza. Obaj byli nietrzeźwi, 19 latek miał1.82 promila alkoholu  organizmie, a 21 latek 2.70 promila alkoholu w organizmie. Nie potrafili wyjaśnić dlaczego przebywają w tym bloku. Podczas przeszukania mężczyzn u 21 latka  za paskiem policjanci znaleźli 25 cm  ostrze od siekiery do którego pasował trzonek znaleziony przez policjantów na IV piętrze .

Podejrzanych o usiłowanie włamania zatrzymano w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.


nadkom.E.Nowak

KPP w Przasnyszu


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments