Sprawcom rozboju w Przasnyszu grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Przasnyscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju, do którego doszło w miniony piątek w Przasnyszu. Wczoraj wobec podejrzanych przasnyski sąd na wniosek policji i prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Zatrzymanym grozi kara do 15 lat pozbawienie wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek rano w Przasnyszu. Do jednego z mieszkań, weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn i przy użyciu siły fizycznej, doprowadzili do stanu bezbronności 63 letnią właścicielkę mieszkania, a następnie zakneblowali usta pokrzywdzonej by nie mogła krzyczeć. Sprawcy dodatkowo związali kobietę krępując sznurem jej ręce i nogi. Następnie po przyłożeniu noża do gardła pokrzywdzonej zażądali od niej wydania wszystkich pieniędzy. Pokrzywdzona odmówiła wydania pieniędzy, sprawcy przeszukali mieszkanie i ukradli złotą biżuterię o łącznej wartości około 10 tyś. złotych. Po tym fakcie, by utrudnić i opóźnić kobiecie wezwanie pomocy, umieścili ją w skrzyni łóżka mówiąc przy tym, że gdy powiadomi policję to oni do niej wrócą – informuje KPP Przasnysz.

Bardzo szybko przasnyscy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali obu sprawców rozboju, 27-letniego mieszkańca pow. mławskiego oraz 31-letniego mieszkańca Przasnysza. Ponadto w tej sprawie policjanci zatrzymali 27 – letnią mieszkankę Przasnysza, która również miała związek z przestępstwem.

Sąd Rejonowy w Przasnyszu wczoraj, po zapoznaniu się z dokumentacją procesową, wobec zatrzymanych mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.


 

Źródło KPP Przasnysz
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iza
Iza
11 miesięcy temu

4 lata temu zabili chłopaka szpadle dostali 4 i 6 lat więzienia. Polske prawo

Pati
Pati
11 miesięcy temu
odpowiada  Iza

Źle przeprowadziłaś śledztwo,bo to nie oni,zmień lepiej zawod

Iza
Iza
11 miesięcy temu

Jeden już wyszedł, kolejny co tydzień łazi po przepustkach z Basio za ronczke .A chłopak w ziemi każdy zna sprawe pobicia szpadlem(zakatowanie na smierc)

Pati
Pati
11 miesięcy temu

Do Izy:Twoje podejrzenia laleczka są nie prawdziwe,rozejrzyj się po mieście,oni nadal chodzą,więc to nie oni,bo ci za rozbój już w areszcie,następnym razem szczegółowo przeprowadź swoje śledztwo,ha ha

Czarek
Czarek
11 miesięcy temu
odpowiada  Pati

Pati nie Ma racji jeden wyszedł już drugi siedzi ale nie długo wyjdzie ale pobili szpadlem i chłopak zmarł przez to

Tolek
Tolek
11 miesięcy temu

Iza to nie o to pobicie chodzi faktycznie jeden z nich brak udział w pobiciu gdzie poszkodowany tego nie przeżył (Gostkowo )potem ten sam nożem na orlika urodził chłopaka A teraz To .do 15 lat śmieszne