Sprawcom rozboju w Przasnyszu grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Przasnyscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju, do którego doszło w miniony piątek w Przasnyszu. Wczoraj wobec podejrzanych przasnyski sąd na wniosek policji i prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Zatrzymanym grozi kara do 15 lat pozbawienie wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek rano w Przasnyszu. Do jednego z mieszkań, weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn i przy użyciu siły fizycznej, doprowadzili do stanu bezbronności 63 letnią właścicielkę mieszkania, a następnie zakneblowali usta pokrzywdzonej by nie mogła krzyczeć. Sprawcy dodatkowo związali kobietę krępując sznurem jej ręce i nogi. Następnie po przyłożeniu noża do gardła pokrzywdzonej zażądali od niej wydania wszystkich pieniędzy. Pokrzywdzona odmówiła wydania pieniędzy, sprawcy przeszukali mieszkanie i ukradli złotą biżuterię o łącznej wartości około 10 tyś. złotych. Po tym fakcie, by utrudnić i opóźnić kobiecie wezwanie pomocy, umieścili ją w skrzyni łóżka mówiąc przy tym, że gdy powiadomi policję to oni do niej wrócą – informuje KPP Przasnysz.

Bardzo szybko przasnyscy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali obu sprawców rozboju, 27-letniego mieszkańca pow. mławskiego oraz 31-letniego mieszkańca Przasnysza. Ponadto w tej sprawie policjanci zatrzymali 27 – letnią mieszkankę Przasnysza, która również miała związek z przestępstwem.

Sąd Rejonowy w Przasnyszu wczoraj, po zapoznaniu się z dokumentacją procesową, wobec zatrzymanych mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.


 

Źródło KPP Przasnysz
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iza
Iza
7 miesięcy temu

4 lata temu zabili chłopaka szpadle dostali 4 i 6 lat więzienia. Polske prawo

Pati
Pati
odpowiada  Iza
7 miesięcy temu

Źle przeprowadziłaś śledztwo,bo to nie oni,zmień lepiej zawod

Iza
Iza
7 miesięcy temu

Jeden już wyszedł, kolejny co tydzień łazi po przepustkach z Basio za ronczke .A chłopak w ziemi każdy zna sprawe pobicia szpadlem(zakatowanie na smierc)

Pati
Pati
7 miesięcy temu

Do Izy:Twoje podejrzenia laleczka są nie prawdziwe,rozejrzyj się po mieście,oni nadal chodzą,więc to nie oni,bo ci za rozbój już w areszcie,następnym razem szczegółowo przeprowadź swoje śledztwo,ha ha

Czarek
Czarek
odpowiada  Pati
7 miesięcy temu

Pati nie Ma racji jeden wyszedł już drugi siedzi ale nie długo wyjdzie ale pobili szpadlem i chłopak zmarł przez to

Tolek
Tolek
7 miesięcy temu

Iza to nie o to pobicie chodzi faktycznie jeden z nich brak udział w pobiciu gdzie poszkodowany tego nie przeżył (Gostkowo )potem ten sam nożem na orlika urodził chłopaka A teraz To .do 15 lat śmieszne