Spotkanie ze strażakami

W ubiegły piątek młodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Węgrze  byli na spotkaniu z przedstawicielami OSP w Węgrze. Dzieci miały możliwość wysłuchania ciekawostek o strażakach, jak są ubrani gdy jadą nieść pomoc innym, a jak od święta, czy praca strażaka jest ważna i niebezpieczna.

Następnie uczniowie mogli wejść do strażackich samochodów wystawionych na plac, gdzie pan komendant A. Glinka zapoznał z wyposażeniem samochodu strażackiego. Opowiedział jakie urządzenia znajdują się w każdym pojeździe i do czego służą. Później Jarosław Borkowski zaprezentował jak i czym należy gasić pożar. Po tej prezentacji Paweł Wiśniewski z pomocą Bartka Żbikowskiego z młodzieżowej drużyny strażackiej rozwinęli wąż strażacki i pokazali dzieciom jak należy prawidłowo posługiwać się wężem podczas gaszenia pożaru.

Na zakończenie panowie strażacy sprawdzili wiadomości dzieci, zapytali o numer telefoniczny straży pożarnej, o elementy stroju strażaka itp. Za poprawne odpowiedzi i za wzorowe zachowanie się na spotkaniu panowie strażacy poczęstowali wszystkich lodami.

Dziękujemy Strażakom z OSP w Węgrze za miłe spotkanie !

Anna Beker

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments