Spotkanie z Tomaszem Trojanowskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej

21 maja Miejską Bibliotekę Publiczną Filię nr 2 dla Dzieci i Młodzieży w Przasnyszu odwiedził Tomasz Trojanowski – autor książek dla dzieci, dziennikarz telewizyjny, autor słuchowisk radiowych.

Jego debiutancka książka „Kocie historie” otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, zaś „Wielki Powrót” był nominowany do tytułu Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY.

 W spotkaniu  uczestniczyli  uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 2, którym autor z pasją opowiadał o swojej twórczości . Wyjaśniał  dlaczego jego książki adresowane są do najmłodszych czytelników i dlaczego bohaterami  są zwierzęta. Podkreślał, że bardzo ważne jest, aby pisarz, który zdecydował się tworzyć dla dzieci dokładnie wiedział jakie wartości chce im przekazać.

Autor zadawał dzieciom wiele pytań m.in. co to znaczy czytać książki, czym jest wyobraźnia i w jaki sposób należy ją pielęgnować. Zwrócił uwagę, że wyobraźni nie można rozwijać oglądając telewizję, czy grając w gry komputerowe. Jedynie książka potrafi dostarczyć prawdziwych  przeżyć i emocji, uczy wrażliwości, pozwala lepiej rozumieć innych ludzi.

Podczas spotkania Tomasz Trojanowski czytał fragmenty swoich książek. Dzieci z zaciekawieniem słuchały przygód trzech zwariowanych kotów Zofii, Hermana i Gienia oraz zadawały mnóstwo pytań na temat tych sympatycznych zwierząt.

Po spotkaniu młodzi czytelnicy mogli nabyć książki pisarza, oczywiście z dedykacją i autografem autora.


Miejska Biblioteka Publiczna


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...