Spotkanie z seniorami w Czernicach Borowych

Na zaproszenie Liderki Mazowieckiej Akademii Seniora policjanci wspólnie z powiatowym  rzecznikiem praw konsumenta i terapeutą ds. uzależnień spotkali się z seniorami.

W Czernicach Borowych w siedzibie biblioteki gminnej funkcjonariusze przasnyskiej Policji, rzecznik praw konsumenta oraz terapeuta ds. uzależnień spotkali się z seniorami w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Senior”. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak zawczasu rozpoznać groźne sytuacje i jak na nie reagować.  Na bazie prezentacji pn. „ Senior w ruchu drogowym” policjanci przypomnieli zebranym zasady bezpieczeństwa   w ruchu drogowym osób starszych. Powiatowa Rzeczniczka Praw Konsumenta  przedstawiła informacje z zakresu ochrony interesów praw konsumenckich. Terapeutka ds. uzależnień  scharakteryzowała problem uzależnienia od leków i zwróciła uwagę na bezpieczne ich zażywanie.

Uczestniczący w spotkaniu seniorzy otrzymali materiały profilaktyczne  przywiezione przez prelegentów. Policjanci przekazali elementy odblaskowe.

E.Ś/EN

KPP w Przasnyszu


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments