Spotkanie z mieszkańcami gminy Czernice Borowe podczas Jubileuszu XX-lecia Województwa Mazowieckiego.

Po pełnym wrażeń spotkaniu z mieszkańcami gminy Krasne, zaproszeni goście nie mogli liczyć na chwilę wytchnienia. Nikt nie spodziewał się, jaką fantastyczną niespodziankę przygotował wójt gminy Czernice Borowe Wojciech Brzeziński.

Wizyta w gminie rozpoczęła się uroczystym przecięciem wstęgi na zmodernizowanej drodze w Obrębcu, gdzie oprócz wójta w rolę gospodarzy wcielili się miejscowi radni powiatowi – Mariusz Szempliński i Rafał Gotowiec.

Następnie kolumna aut udała się do dworku w Chojnowie. Niestety gościom nie dane było dotrzeć do celu. Drogę zastąpił im oddział Prusaków, który „wziął w niewolę” marszałka Struzika. Na szczęście w sukurs marszałkowi przyszedł odział żołnierzy rosyjskich, który w efektownej potyczce odbił włodarza i odprowadził w konnej eskorcie kozaków prosto do dworku.

Ww. inscenizacja była elementem trwającego w Chojnowie pikniku historycznego, koordynowanego przez urząd gminy w Czernicach Borowych.

Dalsza część spotkania przebiegała już w mniej „wystrzałowej” atmosferze. Marszałek Adam Struzik wręczył medal Pro Masovia dla Gminy Czernice Borowe oraz dyplomy uznania dla wójta Gminy Czernice Borowe Wojciecha Brzezińskiego i przewodniczącego Rady Gminy Czernice Borowe Jacka Bartołda.

Ponadto marszałek wręczył piłę spalinową wytypowanej przez władze gminy jednostce – Ochotniczej Straży Pożarnej w Rostkowie.

Starosta przasnyski przekazał z kolei  podziękowanie dla Przasnyskiego Stowarzyszenia Historii Ożywionej, którego członkowie przygotowali inscenizacje z epoki oraz zapewnili oprawę muzyczną.

 

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments