Spotkanie z Agnieszką Frączek

25 kwietnia 2014 r. Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej  odwiedziła Agnieszka Frączek – pisarka literatury dziecięcej, wykładowca językoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, germanistka i leksykograf.

W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Jest też autorką serii książek logopedycznych. Prywatnie wielka wielbicielka psów i kotów , co znajduje odzwierciedlenie w jej twórczości.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, którym poetka z ogromnym ciepłem i humorem czytała fragmenty swoich książek oraz poprowadziła wesołą lekcję języka polskiego. Wspólnie z dziećmi poszukiwała wyrazów wieloznacznych oraz” tropiła byki” , czyli najczęściej popełniane błędy językowe. Dzieciaki zastanawiały się która z form jest prawidłowa 10 deko czy 10 deka? dlaczego nie należy mówić: w każdym bądź razie, czy ubierz buty. Autorka była bardzo zadowolona ponieważ dzieci wykazały się ogromną wiedzą i rzeczywiście zdały doskonale egzamin z poprawnej polszczyzny.

Dzieciaki miały do pisarki mnóstwo pytań dotyczących pracy pisarza i zawiłości językowych, na które Pani Agnieszka bardzo chętnie odpowiadała.

Po spotkaniu młodzi czytelnicy chętnie kupowali książki z dedykacją i autografem autorki oraz otrzymali pamiątkowe zakładki.guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments