Spotkanie Wigilijne w Środowiskowym Domu Samopomocy

W środę 21 grudnia 2016 r. odbyło się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Przasnyszu spotkanie wigilijne. Jak co roku obecni byli wszyscy uczestnicy placówki ze swoimi rodzinami, pracownicy oraz przedstawiciele władz samorządowych.
wigilia16_12
Honorowymi gośćmi byli proboszcz Parafii Św.Wojciecha ksiądz Andrzej Maciejewski, który po złożeniu życzeń i ciepłych słowach skierowanych do obecnych poświęcił opłatek, Burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk ze świątecznym prezentem oraz Sekretarz Miasta Jarosław Szmulski.

Serdeczne życzenia świąteczne przekazane zostały do wszystkich przez Dyrektor MOPS Panią Joannę Cieślik. Zanim połamaliśmy się opłatkiem, uczestnicy domu przedstawili artystyczny program świąteczny, przygotowany pod okiem terapeuty Pana Mariusza Nawrockiego. Przepięknie śpiewali nam Pan Mariusz Czaplicki, Pan Krzysztof Bieńkowski i Pani Iwona Smolińska. Wiersze recytowali Pani Marzena Sobieska, Pani Marlena Szepczyńska i Pan Piotr  Daniszewski, którzy wraz z resztą występujących wprowadzili nas w uroczystą i podniosłą atmosferę świąteczną. W tym dniu cały budynek przepełniał  świąteczny nastrój. Tradycyjnie pojawiły się życzenia składane przy łamaniu się opłatkiem. Oby tylko spełniły się. Wszystkim bardzo smakowały tradycyjne potrawy wigilijne przygotowane przez uczestników Domu oraz ciasta upieczone przez ich rodziców. Na zakończenie każdy otrzymał upominek od księdza proboszcza.

Spotkanie Wigilijne było dla wszystkich wzruszającym przeżyciem. Wszystkim gościom składamy wyrazy wdzięczności za to ,że zaszczycili nas swoją obecnością i zechcieli z nami świętować.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments