Spokoju nie będzie. Podwyżki za śmieci w Przasnyszu znów na tapecie. Głosowanie już za kilka dni.

Choć na ostatniej sesji przasnyscy radni odrzucili gorący kartofel i nie uchwalili podwyżek, nie wprowadzili obowiązku segregacji oraz kar za jej brak, spokojem cieszyliśmy się zaledwie przez dwa tygodnie. Dziś stało się jasne, że Rada Miejska pochyli się nad tym problemem ponownie — i to już w przyszłym tygodniu.

 

Przewodniczący Wojciech Długokęcki zwołał sesję, która odbędzie się 28 lipca 2020 r. o godzinie 16.00. Obrady komisji zaplanowano dzień wcześniej o godzinie 15.00.

.

Tematem najbliższej sesji będzie:

 1. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta Przasnysza na 2020 rok.

 

 1. Podjęcie uchwały w sprawie emisji obligacji komunalnych.

 

 1. Podjęcie uchwały w sprawie określenia trybu prac nad projektem uchwały budżetowej Miasta Przasnysza.

 

 1. Podjęcie uchwały w sprawie zasad udzielania rozmiaru zniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycielom, którym powierzono stanowiska kierownicze w szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Miasto Przasnysz.

 

 1. Podjęcie uchwały w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa obowiązującej w Gminie Miasto Przasnysz w roku szkolnym 2020/2021.

 

 1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie odpłatnej służebności przesyłu na rzecz Orange Polska S.A. z siedzibą w Warszawie.

 

 1. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr II/8/2018 Rady Miejskiej w Przasnyszu z dnia 29 listopada 2018 r. w sprawie powołania i ustalenia składu osobowego stałej komisji Rady Miejskiej w Przasnyszu – Komisji Rewizyjnej.

 

 1. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty.

 

 1. Podjęcie uchwały uchylającej uchwałę w sprawie zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 

 1. Podjęcie uchwały uchylającej uchwałę w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.

 

 1. Podjęcie uchwały uchylającej uchwałę w sprawie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.

 

 1. Podjęcie uchwały uchylającej uchwałę w sprawie ustalenia sposobu obliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie nieruchomości, na których w części zamieszkują mieszkańcy i na których w części nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.

 

 1. Podjęcie uchwały uchylającej uchwałę w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za pojemnik o określonej pojemności.

 

 1. Podjęcie uchwały w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 

 1. Podjęcie uchwały w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Przasnysz.

 

 1. Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.

 

 1. Sprawy różne.

 

guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
booster
booster
5 miesięcy temu

wyj…ebcie patyczaka to bedzie spokoj ze wszystkim

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
5 miesięcy temu
odpowiada  booster

A co człowieku Patyczak winien? Z własnej kieszeni ma dołożyć?

Mieszkanka
Mieszkanka
5 miesięcy temu

Marku to pewnie wypowiada się jakiś niezadowolony znajomy z opcji przeciwników 🙂 oni ciągle będą dołki kopać bo swoich nie wsadzili.

Weronika
Weronika
5 miesięcy temu
odpowiada  Mieszkanka

A Marek to niech skończy z inwestycjami na Orlika, bo to mało zabawne się robi. Jednostka i Orlika są najważniejszymi obszarami do modernizacji, a inne obszary są zapomniane. Wystarczy zobaczyć, że w Rynku ławek ubywa,za to na jednostce pojawiają się te same…. Ludzie opanujcie się!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
5 miesięcy temu
odpowiada  Weronika

Ale że co? Do mnie pijesz? O co Ci chodzi?

ate
ate
5 miesięcy temu

Znowu „Emisja obligacji”… dług będzie rósł .

Ja znajoma
Ja znajoma
5 miesięcy temu
odpowiada  ate

Marek mieszka na Orlika więc i o to osiedle dba A Pana burmistrza broni jak lew 🤣🤣🤣

Dred
Dred
5 miesięcy temu

Drodzy Radni… liczymy na Was! Burmistrz okazał się osobą nie godną zaufania i zwykłym populistą. Zapomniał co mówił przed wyborami. Radni, pokażcie, że w przeciwieństwie do burmistrza szanujcie swoich wyborców. Stawki za śmieci są horendalnie wysokie. Nie dopuścicie do tego żebyśmy wszyscy tyle płacili. Niech przasnysz chociaż jedna pozytywną rzeczą zasłynie w Polsce – niskimi opłatami za odpady.

Last edited 5 miesięcy temu by Dred