SP nr 1 W Przasnyszu: Ekologicznie i ekonomicznie

W dn. 26 kwietnia uczniowie klasy V b  zakończyli  kilkumiesięczną akcję zbierania surowców wtórnych.  Celem akcji było zebranie funduszy na dofinansowanie  trzydniowej wycieczki szklonej do Krakowa, która odbędzie się w dn. 5-7 czerwca.

Na etapie planowania wycieczki szukaliśmy  sposobów jej dofinansowania. Uczniowie bardzo chcieli sami zapracować, przynajmniej w części, na ten wyjazd. Możliwości są niewielkie, na szczęście jedna z mam – p. Teresa Gołaszewska wpadła na ten, jak się okazało, dobry pomysł. Pani Teresa podjęła się również koordynowania całej akcji.

Do punktu skupu oddano łącznie 1 tonę i 250, 50 kg odpadów. W zbiórkę zaangażowani byli rodzice, a nawet całe rodziny piątoklasistów. Zgromadzone w jednym miejscu odpady uświadomiły nam jak wiele śmieci produkuje każde domowe gospodarstwo. Segregowanie śmieci na pewno „weszło nam w krew”.

Cała kwota została podzielona równo przez wszystkich uczestników akcji. Uczniowie  przyznają, ze efekt przerósł ich oczekiwania, co dało im  jeszcze większą satysfakcję.


wychowawca kl. V B

Agnieszka Cieślak-Żołnowska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments