Śniadanie z klasą w Bogatem.

W roku szkolnym 2017/2018 klasa IVa ze Szkoły Podstawowej w Bogatem brała udział w innowacyjnym projekcie edukacyjnym „Śniadanie z klasą”. Raz w tygodniu uczniowie spotykali się na wspólnym zdrowym, drugim śniadaniu.

Projekt ten miał na celu nie tylko promowanie zdrowego odżywania się, współpracy w grupie, utrzymania higieny osobistej przy przyrządzaniu posiłków, efektywnej pracy w grupie, czy propagowanie samodzielności, ale również był znakomitą okazją do integracji klasy.

W ciągu roku uczestnicy projektu mieli okazję przygotować i zjeść różnorodne śniadania: musli z jogurtem naturalnym, płatki zbożowe z mlekiem, jajecznicę, urozmaicone kanapki, koktajle owocowe czy zdrowe zapiekanki.

Na początku przygotowanie śniadania zajmowało dwie przerwy, pod jego koniec już tylko pół. Świadczy to o zdobyciu przez uczniów dużej samodzielności jak i umiejętności kulinarnych.

„Śniadanie z klasą” zakończone zostało quizem wiedzy o zdrowym odżywianiu się oraz warsztatami kulinarnymi. Na spotkaniu wraz z rodzicami stworzono kreatywne dania z owoców i warzyw. Pod koniec warsztatów zostały one ze smakiem skonsumowane przez uczestników.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments