Śniadanie wielkanocne w ŚDS

22.03.2016 roku w Środowiskowy Domu Samopomocy, zgodnie z dotychczasową tradycją odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Wzięli w nim udział zaproszeni goście: Ksiądz Proboszcz Parafii Św. Wojciecha prałat dr Andrzej Maciejewski, Burmistrz Miasta Przasnysz Pan Waldemar Trochimiuk, Zastępca Burmistrza Miasta Przasnysz Pani Wiesława Helwak, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Joanna Cieślik, społeczność domu- uczestnicy, pracownicy oraz wolontariusze.
Na wstępie Pani Dyrektor Joanna Cieślik powitała zebranych gości i nawiązując do zbliżających się Świąt, wprowadziła w uroczysty i świąteczny nastrój spotkania. W imieniu władz miasta  Burmistrz Waldemar  Trochimiuk  przekazał świąteczny upominek i złożył wszystkim życzenia zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych. Następnie Ksiądz Proboszcz podkreślił i przypomniał obecnym,     że Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich, upamiętniających śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, a symbol Wielkanocny– jajka związane są właśnie ze zmartwychwstaniem i odradzającym się życiem.Uroczystą chwilę podkreśliło wspólne symboliczne dzielenie się jajkiem.

        W trakcie uroczystości Pani Marlena Szepczyńska i Pan Piotr Daniszewski zaprezentowali swoje wiersze Wielkanocne. Pan Piotr napisał również wiersz na dzień kapłaństwa. Z okazji zbliżającego się dnia kapłaństwa uczestnicy ŚDS złożyli księdzu życzenia.

    W imieniu wolontariuszy głos zabrała Paulina Adamiak składając wszystkim życzenia świąteczne, życzyła smacznego jajka i mokrego dyngusa.

  Po części oficjalnej i modlitwie nastąpiło spożywanie przygotowanych na tę okoliczność potraw, jajek i Wielkanocnych ciast.  Jedno  z ciast zostało upieczone przez przybyłą wolontariuszkę. Wszystkie podane zostały na pięknie, wiosennie udekorowanym stole. Mimo deszczowej pogody na zewnątrz,    w Ośrodku panowała ciepła, serdeczna i rodzinna atmosfera, niosąca optymizm i nadzieję na lepsze jutro, dająca siłę do pokonywania codziennych trosk i problemów. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał wielkanocny upominek od księdza proboszcza.

Życzenia świąteczne napisane przez Piotra Daniszewskiego, uczestnika ŚDS:

Na te Święta Zmartwychwstania Pańskiego

Przeżywane w Roku Miłosierdzia ,

Życzymy Wam dużo łask od Zmartwychwstałego,

Szczęścia, pogody ducha i wszelkiej pomyślności

Niech światło paschału , oświeca uroki życia,

A rezurekcyjne dzwony niech motywują

Do czynienia uczynków miłości.

Smacznego jajka, mokrego dyngusa.

Wesołego Alleluja!

MOPS Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments