Skandal po koncercie Don Vasyla w Przasnyszu. Tancerka oskarża o wykorzystanie seksualne.

Jedna z tancerek Don Vasyla zgłosiła na policji, że podczas pobytu w Przasnyszu wbrew swojej woli została wykorzystana seksualnie. Sprawa jest już w przasnyskiej prokuraturze, pierwsze czynności procesowe zostały wykonane. Jest też wniosek do sądu o przesłuchanie pokrzywdzonej. 

W ostatni weekend, podczas Dni Przasnysza, odbył się u nas koncert Don Vasyla z zespołem, który okazał się frekwencyjnym sukcesem, m.in. dlatego, że wpadająca w ucho romska muzyka, została okraszona występami tancerek w pięknych, falbaniastych sukniach. Po koncercie zespół zdecydował się na nocleg w naszym mieście.

Z niepotwierdzonych informacji uzyskanych od naszych informatorów wynikało, że doszło do zakrapianej imprezy, w której uczestniczyli również zaproszeni goście. Prywatnemu biesiadowaniu towarzyszyły popisy tancerek, a zabawa miała trwać do później nocy.

Doniesienia mówiły ponadto, że podczas trwania imprezy, bądź po jej zakończeniu miało dojść do molestowania seksualnego jednej z kobiet. Przypuszczalnie była to tancerka, a zdarzenie mogło mieć związek z podaniem tzw. pigułki gwałtu.

Zwróciliśmy się w tej sprawie do Prokuratury Rejonowej Przasnyszu.

– Na tym etapie mogę potwierdzić jedynie tyle, że Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi postępowanie w sprawie doprowadzenia w nocy z 15 na 16 czerwca jednej z tancerek zespołu Don Vasyla do poddania się innej czynności seksualnej, poprzez wykorzystanie stanu bezbronności – mówi Infoprzasnysz prok. rejonowy Artur Folga. Szef prokuratury nie potwierdza natomiast obecności pigułki gwałtu.

Dodajmy, że „inne czynności seksualne” są to czynności inne jak obcowanie płciowe, ale o definitywnym seksualnym charakterze, polegające na cielesnym kontakcie.

Z informacji udzielonej przez prokuratora wynika ponadto, że zgłoszenie pokrzywdzonej miało miejsce we wtorek na policji we Włocławku. Informacja z zawiadomieniem o przestępstwie została przekazana do przasnyskiej prokuratury faksem. Niestety zespół prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku w sytuacji wszczęcia postępowania przez prokuraturę nie ma możliwości wypowiadania się w tej sprawie. Na temat prowadzonych czynności informacji nie mogą udzielać również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

– Wszczęliśmy postępowanie oraz wydaliśmy polecenia wykonania pewnych czynności procesowych. Wystąpiliśmy do sądu o wyznaczenie terminu posiedzenia i przesłuchanie, ponieważ w tego typu sprawach prokurator nie ma prawa przesłuchiwać pokrzywdzonej samodzielnie – mówi prok. Artur Folga.

Bliższe szczegóły poznamy po przesłuchaniu kobiety przez sąd na okoliczność ewentualnego przestępstwa. W sprawach o gwałt oraz poddanie innym czynnościom seksualnym, zawiadomienie o przestępstwie jest bardzo lakoniczne i wówczas tylko sąd jest uprawniony do przesłuchania ofiary.

Na tym etapie, dla dobra śledztwa, prokurator Artur Folga nie może oficjalnie udzielić informacji, kto mógł dopuścić się tego typu czynu.

Do tematu wrócimy.

Potwierdziliśmy informację, że w zdarzenie nie był zamieszany żaden z mieszkańców naszego miasta, czy powiatu przasnyskiego.

M. Jabłońska


guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jasia
Jasia
1 rok temu

Przykre , tego to jeszcze w Przasnyszu „nie grali”.Nie wierzę ,aby taka sytuacja wystąpiła.

Robson768
Robson768
1 rok temu

… i tak to wyglądają ci pseudo gwiazdorzy opłacani za publiczne pieniądze

domas
domas
1 rok temu

I tak powinny były robić tancerki…brawo dla dziewczyny…..

domas
domas
odpowiada  domas
1 rok temu

Oczywiście powinny były robić jeśli ktoś nadużywał swojej władzy i pchał się z łapami mówię tutaj o całym show biznese

domas
domas
1 rok temu

Pytanie kto był sprawcą……ktoś z gości, ktoś z zespolu..? O co chodzi…? Jedna niewiadoma

domas
domas
1 rok temu

O Ile ja się orientuję to w zespole Don Vasyla tancerki zawsze były Polkami…chyba że coś się zmieniło…..część muzyków też…tak więc mówienie czasami jakie piękne są te cyganki było lekkim fopa….bo ona nasze bay..tylko imitują cyganki….taki hobby mają

lalka
lalka
1 rok temu

Te niby cyganki w zespole Don Vasyla to zawsze były Polki.Zawsze sie tam piło i przed i po koncie…

domas
domas
odpowiada  lalka
1 rok temu

To nie tajemnica przecież.

Mardżana
Mardżana
1 rok temu

Jestem wieloletnią artystką u Don Wasyla w zespole i takie sytuacje za ostatnie 12 lat nigdy nie miały miejsca. Nie wiem komu jest to na rękę, żeby nas oczernić przed naszą publicznością, ale jest to przykre, że robi to w tak niepryncypialny sposób. Nasz zespół, to nie tylko zespół na scenie, ale i poza sceną, zawsze o siebie dbamy i martwimy się o siebie nawzajem. Jeżeli taka sytuacja miała miejsce, to na pewno nie wewnątrz zespołu! Pytanie retoryczne, które się nasuwa się po przeczytaniu artykułu o zaistniałej — bądź wymyślonej sytuacji: Jak trzeba się zachowywać i prowadzić, żeby narazić się… Czytaj więcej »

domas
domas
odpowiada  Mardżana
1 rok temu

Śmieszne…właśnie tego oczekiwał Don Vasyl cyt: moje tancerki mogą potwierdzić , że nigdy nic takiego nie miało miejsca…Więc po co ta Panika..niewinni siedzą i czekają na werdykt….a Pani Mardżano niech trochę pomyśli czasem , że takimi deklaracjami dopiero można zasiać wątpliwości.Nie wystarczy w życiu zdobyć dyplomy i wykształcenie . Trzeba trochę myśleć. Bo jak się nieumiejętnie wypowiada to reakcja będzie odwrotna od oczekiwanej. Moja rada czekać. Po prostu człowiek niewinny nie ma się czego bać. Ja osobiście na miejscu Pana Vasyla była bym zrelaksowana. Nie można dowieść czegoś czego nie było.

Andrew
Andrew
1 rok temu

Oczywiście Pani Mardżana ma rację wszyscy o siebie dbają w każdym zespole….ale jest jedno małe ale….wszyscy Państwo są zależni od występów na scenie i swojego szefa….dlatego wasze zeznania oraz zapewnienia będą niewiarygodne….wszyscy Państwo będąc artystami zawsze zeznacie na korzyść szefa, bo artysta bez swojej sceny żyć nie potrafi….i założę się że zawsze zeznawaliście no korzyść szefa …bo to normalne nie tylko w zespole lecz i w Polsce w każdym zakładzie pracy. Dwa… bywa w życiu artystów tak że wszyscy są wobec siebie wyrozumiali również w rozwiązłości , szczególnie wśród arystów dopóki nie trafi się kobieta z godnością i honorem….i wtedy… Czytaj więcej »

zenek
zenek
1 rok temu

Oj Pani Mardżannno! Pani Mardżannno! Ojojojoj.Niesamowite.Miałem przyjemność poznać Panią na koncercie.Raczej po koncercie.Sympatyczna osoba z PaniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiAch nie będę się rozpisywał. Nie miejsce i pora. Trzymam kciuki. Prawda na pewno wygra. czy wszystkie tancerki nie powinny wystapić i poświadczyć jakim człowiekiem był wasz szef. Tancerek jest więcej. Można nawet z przysięgą na biblie..mówię prawdę i tylko prawdę. Pani Mardżanno więcej powagi i dla publiczności oraz zaufania do sądów.

sandra
sandra
1 rok temu

A jeszcze jest jedna ciekawa sprawa.Don Vasyl i Pani Mardżana zwracją uwagę na jakąś tam konkurencję , która chce ich zniszczyć na jakiś onych…Tak jak by mówili na temat UFO…jacyś oni…którzy chcą zaszkodzić biznesowi…i to mnie strasznie zastanawia. Przecież to wasza koleżanka, tancerka. Nie jacyś oni.Magiczne siły. Nikt z was do nie nie zadzwonił i nie spytał się o co chodzi? Przecież każdy zespół na koncerty na ogół jeżdzi busem. Wszyscy razem.Odbyła się kolacja. Na tej kolacji miało dojść do nieprzyjemnych zdarzeń. Najpierw nie wiadomo kogo oskarżano potem w artykółach zasugerowano że samego Vasyla. To jak to wyglądało..? Ludzie budza… Czytaj więcej »

sandra
sandra
1 rok temu

Jedno jest Pewne najbardziej porabani w tej sprawie sa dzienikarze. Co pięć minut z innego artykułu dowiadujemy się innej wersji wydarzeń raz , ze to ktoś z poza zespołu, raz że to może ktoś z zespołu innym że oskarżyła samego Vasyla…to jest dopiero porąbane. Człowiek głupieje z tym wszystkim.

segal_1234
segal_1234
1 rok temu

No i wreszcie sprawa się zakończyła. Pani tancerka wykorzystana została sama z problemem. Menadżer zespołu wreszcie po 3 dniach odpowiedział, że nikt nic nie widział, że nigdy takie rzeczy się nie dzały. Wszystkiemu winna jakaś wydumana konkurencja…Z tą konkurencją to najlepszy kawałek.. Pan Vasyl jest zadowolony bo kropek na mapie przybywa i koncertów. Konkurencji nie udał się manewr i dzięki tej sprawie Don Vasylowi jeszcze więcej przybyło zwoleników. Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romskie odbędzie się z taka pompą ze konkurencja ,która napadla na tancerkę siądzie na dupę z wrażenia. Tak więc Konkurencjo… Pamiętaj Nie podnoś ręki na Don Vasyla… Czytaj więcej »

Segal_1234
Segal_1234
1 rok temu

Wszyscy są zaproszeni do Ciechocinka na Festiwal Romski 19-20 lipca…bilety można nabyć przy bramie wejściowej na stadion…i ja wam mówię , że warto…wiecie czemu chce konkurencja zwalczyć Don Vasyla bo tak serio…takiej atmosfery jak tam nie ma na żadnym festiwalu….A SegaL_1234 wie co mówi…..I można to obejrzeć w telewizji ………….tak kużwa zazdroszczą……………tak ich gniecie latami…że w końcu mnie trzasło i musze to wyrzucić….ludzie i tak nie dacie rady…ten zespół będzie grał do końca świata……………………………….bo ja tak chce……a teraz idę się na plaże opalać….Mam siostrę ma na imię Hania i kiedyś mi wpierdzieli to jest pewne….bo ona mówi zawsze stosuj filtry””Babcia… Czytaj więcej »