Seniorzy z Bogatego z wizytą w Teatrze Narodowym.

W drugiej połowie czerwca Gmina Przasnysz zorganizowała wyjazd do Teatru Narodowego na operetkę „Zemsta nietoperza”. Uczestnikami tej wyprawy byli członkowie Klubu „Senior+” z Bogatego.

Obejrzenie  spektaklu było wspaniałym przeżyciem artystycznym dla seniorów. Przepiękne brzmienie orkiestry, solistów, a zwłaszcza świetna obsada, urzekły widzów. Dla wszystkich był to autentyczny kontakt z kulturą „wysoką”.

„Zemsta nietoperza” to najbardziej znane dzieło teatralne Johanna Straussa. Opowiada o przygodach sympatycznego hulaki Gabriela von Eisensteina, który przed pójściem do więzienia (został skazany na areszt za spoliczkowanie urzędnika skarbowego), zamierza jeszcze udać się na wystawny bal. Nie wie, że zaproszenie na bal to pułapka zastawiona na niego przez przyjaciela, któremu spłatał kiedyś przykry figiel. Piętrzą się nieporozumienia: Eisenstein uwodzi własną żonę i własną pokojówkę (oczywiście przebrane).

Zaskakująca intryga, dowcipne libretto w nowym tłumaczeniu, współczesna inscenizacja operetki Johanna Straussa w wykonaniu aktorów Teatru Narodowego – to wszystko czekało na aktywnych seniorów, którzy chcą korzystać z uroków życia kulturalnego niezależnie od upływającego czasu.

Wyjazd do teatru był jednym z działań, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 Edycja 2019, zadania pn. „Zapewnienie  funkcjonowania Klubu „Senior+”.

Źródło UG Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments