Sejm zdecydował. 12 listopada dniem wolnym od pracy.

Dziś Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Oznacza to, że jeśli ustawę podpisze prezydent Andrzej Duda najbliższy poniedziałek, 12 listopada, będzie ustawowo dniem wolnym od pracy.

W trakcie głosowania posłowie przyjęli poprawki Senatu, do ustawy ustanawiającej 12 listopada Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Projekt trafi teraz na biurko prezydenta.

-Oznacza to, że 12 listopada będzie obowiązywać ustawa o handlu w niedzielę, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Pracodawcy, ci którzy są przedsiębiorcami i ich rodzina mogą stanąć za ladą, a pracownicy nie mogą pracować – powiedział Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek. Według ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta właściciel sklepu będzie mógł otworzyć go w niedzielę, gdy sprzedaż będzie prowadził osobiście, „we własnym imieniu i na własny rachunek”.

Wolne od pracy w poniedziałek nie dotyczy m.in.: szpitali, aptek, lokali gastronomicznych, mediów oraz sklepów, w których pracować będzie właściciel i sklepów na stacjach paliw.


red.

Źródło rp.pl
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments