Schody w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Przasnyszu będą jak nowe.

Toczą się prace polegające na przebudowie schodów do Miejskiego Przedszkola im. Marii Kownackiej przy ul. Lipowej 8 w Przasnyszu. Wyczekiwana od dziesięcioleci inwestycja powinna dobiec końca wraz z nastaniem grudnia. Razem ze schodami poprawi się również stan opaski wokół budynku, a w dalszych planach jest budowa chodnika wiodącego do przedszkola i ogródka.

 

Stan schodów nie zmienił się zasadniczo od 1986 r., kiedy powstało przedszkole. Dyrektor Joanny Węglicka, która objęła kierownictwo placówki w 2015 r., czyniła starania o wyremontowanie schodów, ale o poprawę ich stanu apelowała do władz miasta już jej poprzedniczka.

Co ciekawe bezpieczeństwem interesował się także inspektor nadzoru budowlanego. W końcu udało się doprowadzić do upragnionych zmian, mających wpływ nie tylko na siłę nośną schodów, ale także na estetykę.

– Miasto prowadzi przebudowę zewnętrznych schodów wejściowych do budynku Miejskiego Przedszkola nr 1 w Przasnyszu. Zadanie swoim zakresem obejmuje rozbiórkę istniejących schodów żelbetowych i wykonanie nowych wraz z balustradą oraz zadaszeniem. Prace podyktowane są złym stanem technicznym wejścia do budynku, co zagrażało bezpieczeństwu użytkowników tego obiektu, czyli dzieci – poinformował nasz portalburmistrz Łukasz Chrostowski.

Koszt przebudowy schodów to 99.015,00 zł brutto. Pieniądze stanowią środki własne z budżetu miasta. Planowany termin zakończenia wszystkich prac określono 30.11.2020 r.

 

M. Jabłońska


 

guest
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja znajoma
Ja znajoma
3 dni temu

O coś się robi trzeba napisać niech lud się dowie

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  Ja znajoma
3 dni temu

Bo Twoi idole to co chwilę się nie chwalą osiągnięciami…
Co gorsza, oni przypisują sobie cudze zasługi i pomysły. A to już żenada jest.

gość
gość
odpowiada  Marek (prawdziwy)
3 dni temu

Skąd wiesz Bartuś kto jest moim idolem?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  gość
3 dni temu

Masz rozdwojenie jaźni ?
Poza tym niedawno byłem Sławkiem. Wszystko ci się pozajączkowało.

Ddd
Ddd
3 dni temu

Kto robi kosztorysy? Za prawie 100 tys to można w surowym stanie dom zbudować a nie dwupoziomowe schody z daszkiem

mieszkaniec
mieszkaniec
odpowiada  Ddd
3 dni temu

Dla obecnych włodarzy niepubliczne przedszkola są solą w oku i próbują z nich robić tych którzy rujnują budżet miasta. Tylko, że przdszkola te mogą liczyć na dofinansowanie tylko na 75% tego co miejskie i sami w swoim zakresie muszą zajmować się remontami.

Janka
Janka
3 dni temu

Szkoda, że nic innego się w tym przedszkolu zmienić nie może od wielu wielu lat. Przedszkole naprawdę mogłoby być jednym z najlepszym w mieście ale niestety jest co raz gorzej, ciekawe czy widzi to Pan Burmistrz i dlaczego nic z tym nie robi.

xcx
xcx
odpowiada  Janka
3 dni temu

Przedszkole nie ma nawet profilu na Fb , szkoda. Proszę wziąć przykład z Przedszkola nr 2. Ostatnio zmieniono stronę internetową i zlikwidowano zakładkę NAUCZYCIELE , co za tajemnice ma dyrektor?

Janka
Janka
odpowiada  xcx
3 dni temu

Akurat stronę na fb przedszkole posiada wszak lubią się chwalić fotkami, mam wręcz wrażenie, że Panie między sobą rywalizują. Co do pani dyrektor to dużo by opowiadać, bardzo dużo ludzie mówią, zwłaszcza współpracownicy. Nie każdy nadaje się na stanowisko dyrektorskie, do tego trzeba dużo chęci i zapału. Czy zatrudnienie przyjaciółki Pana Burmistrza w Miejskim Przedszkolu miało coś zmienić? Możliwe aczkolwiek narazie zmienia się wszystko na gorsze. Sytuacja z całą ta pandemia obnażyła wszystko, całą niezaradność i nieporadność. Co ciekawe podobno wszystkie decyzje podejmowane są poza rodzicami dzieci którzy jako ostatni się o wszystkim dowiadują, czy tak to powinno wyglądać? Dlaczego… Czytaj więcej »

xcx
xcx
odpowiada  Janka
3 dni temu

Faktycznie , przepraszam, ale nigdy nie widziałam fotek na publicznym. Natomiast Przedszkole nr 2 ciągle zamieszcza relacje z życia przedszkola ,nawet wtedy kiedy były zamknięte .Można być dobrym pracownikiem , ale dyrektorem już nie.

Mimi
Mimi
odpowiada  xcx
3 dni temu

Ależ przedszkole ma profil na fb. Codziennie oglądam zdjęcia mojego dziecka z grupą. Moje dzieci tam chodzą jest bardzo fajnie. Co wam się nie zmienia? A co ma się zmienić? Jest czysto, kolorowo, smaczne świeże jedzenie. Dzieci mają codziennie organizowane fajne, ciekawe zajęcia.
Chyba pisze to ktoś kogo to nie dotyczy. Aby tylko dogadać, skrytykować.

Użytkownik
Użytkownik
odpowiada  Mimi
3 dni temu

No to skoro Pani Dzieci tam uczęszczają to może czas się zainteresować głębiej, tym co się dzieje a nie zadowalać się tylko pięknymi zdjęciami na fb a resztę mieć gdzieś

Marysia
Marysia
odpowiada  xcx
2 dni temu

zachęcam jednak do głębszego zapoznania się ze stroną, bo nauczyciele są wypisani w dwóch miejscach – w każdej grupie i w zakładce „PRACOWNICY PRZEDSZKOLA” dostępnej w zakładce „O PRZEDSZKOLU”. I są tam od początku istnienia strony, może jednak warto najpierw poszukać 🙂

mieszkaniec
mieszkaniec
odpowiada  Janka
3 dni temu

Zmieni się i to dużo podobnie tak jak w MDKu po zmianie dyrektora Miasto bez układów. Czy te hasło jest jeszcze aktualne?

Janka
Janka
odpowiada  mieszkaniec
3 dni temu

Akurat w tym przypadku znajoma Pana Burmistrza jest narazie w przedszkolu Nauczycielką nie Dyrektorka, z mojej wypowiedzi można jednak było zrozumieć to na opak. Nie zmienia to faktu, że praca dla znajomych się zawsze znajdzie.

Łukasz
Łukasz
odpowiada  Janka
3 dni temu

A podobno miało nie być układów przez obecnego burmistrza, a to co robi ta pseudodyrektorka to jest tragedia, razem z tą swoją psiapsi… Na pewno wie że o nią chodzi. Zwalnia ludzi i poniża przy rodzicach, śmiech na sali a nie dyrektorką.

Pracownik
Pracownik
odpowiada  Łukasz
2 dni temu

Łukasz, nie ośmieszaj się. Sama bym takiego PSEUDOPRACOWNIKA zwolniła, między innymi dlatego, że inni musieli pracować za osobę, której ślepo bronisz. Dyrektorka robi dobrą robotę, za Jej kadencji w przedszkole wstąpiło nowe życie. I nie radziłabym rzucać takich oszczerstw. Poza tym Pan Burmistrz był dobry, jak się latało do niego na skargi, wymyślając niestworzone historie, a teraz nagle problem? Jaka hipokryzja. Nie pozdrawiam.

Lidia
Lidia
odpowiada  Łukasz
2 dni temu

Łukaszu… To co piszesz, to zwykłe oszczerstwa, które są karalne. Możesz zostać oskarżony o zniesławienie. Nawet dzieci wiedzą, że w internecie nikt nie jest anonimowy. Nie radzę osądzać ludzi, których nie znasz. Może przespałeś ostatnie kilka lat, bo zarówno Pan Burmistrz, jak i Pani Dyrektor świetnie sprawdzają się w swojej roli. Już się nie pamięta ile dobrego zrobili? Mogę Ci wypisać całą listę.
I trochę więcej kultury. Piszesz komentarz w miejscu publicznym, to niech chociaż będzie na jakimś poziomie.
Nie pozdrawiam.

gość
gość
odpowiada  Lidia
2 dni temu

„I trochę więcej kultury.” a na końcu: „Nie pozdrawiam.” Samozaoranie

Krysia
Krysia
odpowiada  gość
2 dni temu

A to brak pozdrowień jest oznaką braku kultury? Nowe standardy się tworzą widzę.

Łukasz
Łukasz
odpowiada  Lidia
2 dni temu

Widzę że pani dyrektor wraz ze swoją psiapsi dołączyły do dyskusji 🙂 witam serdecznie, i skoro jest pani taka mądra w internecie i tak wiele zarzuca pracownikom to może pochwalić się pani wyczynami bliskich pani osób? Hmm ? Ja żadnych oszczerstw nie piszę, ludzie doskonale wiedzą co się dzieje 🙂 a ja serdecznie obie panie pozdrawiam 🙂 czekam na finał 🙂

Lidia
Lidia
odpowiada  Łukasz
2 dni temu

Jeśli chcesz wiedzieć, to ani Pani Dyrektor, ani jej psiapsi tu nie dołączyły, bo nawet nie czytają tych głupot, które m. in. Ty tu wypisujesz, to Ci gwarantuję 😀 Ale przecież pozjadałeś wszystkie rozumy, nie?
P.S. Jeśli ktoś uważa, że ze wszystkich napisanych tu słów to właśnie moje „nie pozdrawiam” jest idealnym przykładem braku kultury, to współczuję bardzo, bardzo mocno! 🙂

Anna
Anna
odpowiada  Łukasz
2 dni temu

Dziwna rzecz, co się dzieje z tych plotkarzów rzeszą,
Że ci najgłośniej krzyczą, co najwięcej grzeszą.”

nie posądzam o zrozumienie, jednak zostawiam do refleksji 😉

Magda
Magda
3 dni temu

100 tys. zł za schody? To jakiś kosmos!

Wiktoria
Wiktoria
2 dni temu

Super inicjatywa! Przedszkole zasługuje na inwestycje. Chodziłam do tego przedszkola, teraz chodzą tam moje dzieci. Jestem bardzo zadowolona. W przedszkolu jest czysto, schludnie, Panie zawsze uśmiechnięte, Dyrektor sympatyczna i zawsze gotowa do pomocy. Moje dzieciaki chętnie chodzą do przedszkola, nigdy nie było żadnych problemów 🙂 A na FB owszem, jest strona, zdjęcia na bieżąco są wrzucane – codziennie po kilka relacji z zajęć. Wystarczy się zainteresować, a dopiero później pisać komentarze czy coś ma miejsce czy nie 🙂 Pozdrawiam moje ukochane przedszkole!!

Alicja P.
Alicja P.
2 dni temu

Ludzie!! Wam to nie dogodzi. Coś się dzieje w naszym miasteczku – źle. Nie dzieje się nic – też źle. Najlepiej tylko krytykować i kogoś rozliczać… Zamiast zacząć od oceniania samego siebie. Skąd w was tyle jadu?? Psy szczekają, karawana idzie dalej:) Ludzie zawsze będą gadać… Ale czy warto się tym przejmować?? Nie warto!! Szczególnie takimi, co to mądrzą się tylko w sieci:) Wysyłam dużo ciepła, trzymajcie się!!

Konrad
Konrad
2 dni temu

A ci wszyscy czepiający sie w komentarzach to rozumiem chodzące idealy ? Doświadczeni burmistrzowie i dyrektorzy ? Z Noblem na koncie może do tego ? Śmiech na sali to czytac te niektóre wypociny. Pochwalcie sie co wy osiągnęliście w swojej karierze…. o ile nie opiera sie ona na 500+ albo na braku matury

Bogdan
Bogdan
1 dzień temu

Jprdl!!! Schody za100 tysięcy?.
Może będą ruchome i dlatego takie drogie.